1. 1.
  Enteresan...

  Komünizmin k sından anlamayan insanların komünizm eleştirisi yapması ne komik.

  Komünist savaşa karşı değildir aksine emperyalist olanla emperyalizmin bayraktarlığını yaptığını düşündüğü devlet veya kurumla savaş ister. Barışçıl değildir hiçbir zamanda olmamıştır uzlaşmaz kan döker. insancıl falanda değildir diktatör yaratır ve diktatörü besler. Milletleri reddetmezler aksine varlığını kabul eder ve ezilen ulus milliyetçiliğini meşru görürler.

  Tam tersi elitizme düşmandır çünkü elit demek sermayeyi yöneten takım demektir elitizm ve elit nedir bunu da irdelemeniz lazım.
  6 -1 ... kurtcebe noyan
 2. 2.
  (bkz: bela kun)
  ... usualsuspects
 3. 3.
  olsa olsa kendini komünist sanan liboşlardır onlar. elinde coca cola ayağında nike üstünde che tişörtü olan tipler aklıma geldi.
  ... papaayetullah
 4. 4.
  Kapitalizmdeki bire bir karşılığı globalist olan maldır.
  -2 ... sadaeke
 5. 5.
  .kurtcebe noyan'a ek olarak komünizmin halkın devrimi değil, halkın desteğiyle gerçekleştirilecek devrim olduğunu da belirtmek gerekir. lenin'in pratikte, marx'ın da teoride değindiği bir noktadır bu.

  Elit ile sermayedar tam olmadı ancak. Elite (seçkin) diye anılan kesim döneme göre değişir. avamdan olmayan dersek kapsayıcılığı artmış olur diye düşünüyorum
  2 ... dehumanized
 6. 6.
  Birtek kendini okuyor(!), üstün zekâ (!), aydınlanmış (!) sanan aveldir. Muhatap olmaya değmez bu tipler. Ve genellikle çoğu bi baltaya sap olamamış, en dandik bölümlerde okuyan, kendi dahil hiçbir insana/ canlıya/ ortama faydası olmayan oksijen israflarıdır.
  (istisnalar elbet vardır nadirdir.)
  1 -1 ... uzunkartal
 7. 7.
  Tam olarak ne dediğini anlamadığım için birşey diyemeyeceğim ancak elinizin altında bir deniz var bu denizi kullanın sahilinde gezip durmayın.

  içinde bulunduğumuz çağda hala cehape yi komünist sanan genç kardeşlerimiz var veya hümanizm ile komünizmi aynı odakta sanan kardeşler var. Bence kullanın şu elinizdeki güzel imkanları eskiden gerçekten zordu bilgiye ulaşmak. Otobüse binip kütüphaneye giden insanlar vardı sahaflarda "o kitap var mı" diye dolanan insanlar vardı hala varlar ama bilgi çok daha yakın ha ne kadarı doğru ne kadarı değil bunu siz eleyeceksiniz. Neticede kitap dahi size gerçek bilgiyi sunmuyor olabilir.

  --spoiler--

  Bayrak denen şey pislik yığını üzerine çekilen bir paçavradır.

  --spoiler--

  Sizce bu sözü hangi kızıl komünist söylemiş olabilir?

  (bkz: benito mussolini)

  Enterasan!

  Hahhaha çıldırıyorum.
  4 -1 ... kurtcebe noyan