1. 1.
  vatandaşa yastık altındaki dolarları bozdurun demeden önce mv maaşları yarı yarıya indirilsin ve mvlerin keyfi giderlerini artık devlet karşılamasın. 15 temmuzda canını veren vatandaş, hükümetin samimiyetini görse son kalan altınını dolarını eurosunu bozdurmaktan çekinmeyecektir.

  şahsen ben hesabımdaki 3.68 doları bozdurmaya hazırım. ancak ilk adımı hükümetten bekliyorum
  4 ... erbolatbatur
 2. 2.
  Maaşlar azalmayla beraber her ay çuval çuval devlet araçlarına kira vermek yerine o araçlar satın alınmalı 250 binlik arabaya her yıl milyonlarca lira kira ödüyolar bakanından belediye başkanına kadar.
  2 ... emrekanat12
 3. 3.
  Yaklaşık birkaç ay önce kameraların önünde bir etkinlikte seçildiği memleketinin insanından bihaber milletvekiline, sayın vekilim; temsil ettiğiniz ilimizin bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak isteyipte sesini duyuramayan insanların var olduğunu ve yapmış olduğu çalışmaları anlatmaya çalıştım. Vekilim saydığım bu insanlardan haberiniz var mı dedim. O da bu çalışmaları ilk defa duyduğunu söyledi. Ben de siz hiç mi haber izlemez ve bu tür konuları görmezden gelirsiniz dedim. Vekil, şakşakcılarıyla birlikte Anlattığım konu üzerine göstermelik biraz dikkat yoğunluğu içine girmiş olsa da iki dakika sonra araya başka gereksiz konuları sokuşturarak kahkaha ve lay lay lom eşliğinde konunun üzerini kapattılar. Anlatmak istediğim vekil oldum havasıyla gezinip işe yarar bir işin ucundan tutmayan ülkeye değer katacak insan ve çalışmalara duyarsız kalan bu vekil bozuntularına asgari ücreti dahi reva görmemek gerekir. Eylül veya ekim gibi bu etkinliğin kamera kayıtlarının yayınlanacağını söylemişlerdi. Umarım bu konuşmaların geçtiği kısmı kesip atmazlar.
  3 ... mikr00rganizma