1. 1.
    Kafanızı kaldırıp baltığınız zaman gördüğümüz gerçektir. Çalışmayı sevmeyiz yatmaya bayılırız. Kolay yoldan voleyi vurup çalışmama peşindeyiz. iş beğenmeme konusunda bir numarayız belki. Yaptığımız işten çoğumuz mutlu değiliz. Kimsenin yaptığı işi beğenmeyip kendi yaptığımız işte ise samimi değiliz. Neden böyleyiz diye sordunuz mu hiç? Ve Geçmişten beri böyleyiz. Bunu düşünün biraz.
    4 ... ktm li aynasiz
  2. 2.
    Reyiz sen de topu bize atmışsın. Bu durumu biliyorsan cevabını da biliyorsun demektir.
    1 -2 ... kendinesizofren
  3. 3.
    Öyle denilmemelidir. üstün ırkçılar toplanabilir.
    ... sgkli yazar
  4. 4.
    millet olarak biraz tembel olduğumuz gerçeği
    Bakın çalışma yıl ortalamamız bu. Bazı şeyler tesadüf değildir.
    1 ... ktm li aynasiz
  5. 5.
    iş gücü olarak efsaneyiz.. 20 ülke gezmiş biri olarak belirtiyorum..

Bizdeki sıkıntı mantelite iş mantelitesi olarak dipteyiz..

Çalışanın hakkından nasıl çalarız..

Çalışırken nasıl kaytarırız hep bizde...

işi ilerletelim..inavasyon yapalım..

Eğitim alalım yok.. Çalıştığım yerde personeli eğitimlere soka bilmek için anamız ağlıyor.
    1 ... gezdimgordumyenildim
  6. 6.
    millet olarak biraz tembel olduğumuz gerçeği
    Bakın bu da gen haritası. Çok şey anlatır bu harita. Dna olarak bize yakın onlarla aklınıza daha iyi oturur. Araştırma için ışık tutat size.
    Edit: çalışma ortalamasının dna haritasıyla tutarlılığını anlatmaya gerek yok sanırım.
    1 ... ktm li aynasiz
  7. 7.
    Kesinlikle katıldığım bir durumdur. insanlarımıza aslında disiplin düzen çalışkanlık aşılanması gerekir.
    ... thelifefuck
  8. 8.
    insanın doğasında ola durumdur. genelde herkeste bir miktar tembellik vardır. ancak bunu aşmanın yolu insanları motive etmektir. para veya uygun koşullar ile işini seven insanlar daha az tembel olurlar. çalışmayı tembelliğe tercih eden insanlar genelde kendi işini yapan, kendisi üreten insanlardır. tembel insanlar ise genellikle başkalarının işinde çalışmaya mahkum olan işinden nefret eden insanlardır.

tembelliğin başa bir nedeni de yoktur.
    1 ... economistman
  9. 9.
    Ben ölü doğmuşum. Bana bakmayın.
    ... mr forever happy
  10. 10.
    Matematiksel verilerin göaterdiği gerçektir. Başka ülkelerde tembellik yoktur demiyoruz bizim ülkemizin yüzyıllardır süregelen durumundan bahsediyoruz.
    ... ktm li aynasiz