1. 1.
    solcu ve meralci tayfanın içinde bulunduğu durumdur. sadece çay ve kek diye alay ediliyor ama kitap okumaktan, gazete okumaktan, dergilerden, genel kültürden bahsedilmiyor.

gidip orada çay kek gırgır şamata karı kız muhabbetti yapılacak sanıyor vandallar. mahalle kahvesinde çaya 1 lira verene kadar ve ya boş boş oturup yancılık yapana kadar gitsin çoluğu çocuğu ile kitap okusun kek yesinler.
    4 -7 ... timarli sipahi neferi
  2. 2.
    (bkz: 16 yılın ardından bedava kek vaat eden lider)
    2 -2 ... phoera
  3. 3.
    Üretim??? Ne diyeyim başka belki ancak böyle dank eder kafanıza.

Üretim?
    Üretim?
    Üretim?
    4 ... cerevesta
  4. 4.
    keki çayı içip akşama kadar kitap okudu diyelim.
    peki eve gidince ne yiyecek o adam. çoluk çömbelek herkes evde aç.
    iş yok fabrika üretim yok.
    6 ... kafam bir milyon
  5. 5.
    15 yaşındaki orospu çocuğuna ne cevap veriyorsunuz siktirsin gitsin ibne.
    2 ... realdeal
  6. 6.
    dingonun ahırı:

istanbul'da ulaşım için atlı tramvayların kullanıldığı yıllarda iki at ile çekilen tramvaylara dik Şişhane yokuşunu çıkabilmesi için fazladan atlar koşulurdu. Azapkapı'da tramvaya eklenen takviye atlar, Taksim'de Dingo isimli bir Rum vatandaş tarafından işletilen ahırda dinlendirilir, sonra tekrar Azapkapı'ya götürülürlerdi. Gün içinde sürekli atların girip çıktığı ahırın, bu durumu dolayısıyla girenin çıkanın belli olmadığı veya her önüne gelenin girip çıkabildiği yerler için "Dingo'nun ahırı" deyimi kullanılmaya başlanmıştır.
    1 -1 ... monk of monkmountain
  7. 7.
    kıçındaki donundan, yağlı saçlarının üzerine geçirdiği güneş gözlüğüne kadar çakma olan, fabrika bacası kıvamında nargile üfüren tiplerin hezeyanı. siz rahat rahat takılın kendi habitatınızda. sizi bozar orarlar.
    ... gogocu
  8. 8.
    dingo'nun ahırı o kıraathane'den daha huzurlu olur bence.

niye mi?

yakın zamanlarda başta kadıköy ve üsküdar olmak üzere sonra epey yayıldı önce entel ve anarşist takımı sonra dinci entel ve gerici göz boyama takımı tabi mekan olarak daha küçük böyle yerler açtılar.dönek sosyalistleri de ekleyelim eksik kalmasınlar.
    bazı kitap satan mağazalara sahip kapitalistler de ayak uydurdu. d&r gibi.beyoğlu'nun kıllı yerlerini de ekleyelim.

görünüş ya kafe ya kitapçı içerisinde çay-kek -kahve limonata var kitaplar konulmuş,bir iki absürt biblo resim,tipler cinsin önde gideni (dincilerde aynı) (genelde) alçak oturma yerleri ve masalar bir iki kişi kitap almış bakıyor(okuma falan yalan) tabi çay kahve kek,kanepe...
    ve lak lak ,sürekli. arada gelip fazla oturdun mu ne içersiniz kekimiz çıktı,limonatamız doğal , çayımız yeni demlendi, kahvemiz sumatra'da (sert) var ,falan ...

bir iki kere gittim insan değişiklik arıyor ,oturduğumda 1 saat falandı.
    ha bu arada oo, bazılarında ot olayı revaçta.
    ne kadar absürt cahil varsa entelim dantelim,dinciyim ,burjuvayım havasında.

gidin bakın kitap okuyan falan yok alayı nay nay nom.

bu yazdıklarım işletme ,para kazanmak için kurulmuş yerler ,çoğunu sahibi kolay yoldan zengin olma hayali, peşinde.

düşünsenize bir de bunun 24 saat açığı ikramların ''bedava '' olduğu hele ki börek,çorba ile desteklenmiş bir yer.

kim kitap okuyacak,alayı gelen madrabazlık organize olay peşinde olacak.

bakın yazıyorum cinayet bile çıkar.

noT; ha kadın, erkek,gay olaylarını yazmadım ,aman..
    1 ... baris hemen simdi