1. 1.
  hayatında hiç kitap okumuş mudur bilinmez bir tiptir.
  Kendisinin veya babasının bıyıkları genelde sigara içmekten sapsarı olmuş, sesleri balgamlıdır. Ağır sigara kokan tiplerdir.
  Babadan oğula nesildir bunlar.

  Kıraathane fikri neden güzeldir?

  Benim gibi öğrencilik hayatını kalabalık ailede geçirenler bilirler. Evinizde eğer boş oda yoksa bir odaya girersiniz ve sürekli odaya birileri girip ister istemez sizi rahatsız eder dikkatinizi dağıtır.

  işte Millet kıraathanelerinin en güzel yanı da bu. Gidip sakin kafayla istediğiniz gibi ders çalışabiliyorsunuz. Bunun her mahallede yaygınlaştırılması ise öğrenciler için müthiş bir fırsat.

  Sultanbeyli de açılan millet kıraathanesi'nden görüntüler

  https://image.yenisafak.c...thanenin10939740_68_m.jpg

  https://image.piri.net/re...hanenin10939740_566_m.jpg
  -7 ... tumblroglu
 2. 2.
  bak yazmışım oraya kitap okumayanlar diye. kütüphanede sadece kitap olur. Yeterli ders çalışma imkanınız olmaz ve sınırlıdır.

  Kıraathane dediğimiz olay gece de açıktır. Yer içer dersini çalışır rahat kafayla kitabını da okursun.
  -1 ... tumblroglu
 3. 3.
  Açık söyliyim benim o. ingilizceden kaçıp arapçaya sığınmak nedir? Türkçesi okuma evidir. istediğin kadar kek, çay ver orası ayrı. Bu okuma evlerinin güncel bilimleri, akademik makaleleri de içeren kitap ve dergi dolapları, hatta bilgisayarları da olmalı. Emekli vatandaşlara e ticaret falan öğretilebilir buralarda.

  Hadi hayırlısı. Yok aga bunlar oy falan istemiyor gibi davranıyorlar. Gençlerde akp %25 lerde görünüyor. Onca başarılı savunma sanayisi yatırımlarını bunlar yapmışken, akp'liyim demek bir utanç kaynağı olarak gene de görülmekte. Ya geçmişlerini temizleyecekler ya da silinip gidecekler.
  ... atabaka