bugün

kendilerine "millet ittifakı" diyerek 6'lı daha doğrusu 6+1'li toplantılar yapan mutabakat metinleri imzalayan oluşumun nedense hiç değinmediği konu.

"devri sabık yaratacağız" dediklerini duydunuz mu hiç?

bir tek demokrat parti genel başkanı birkaç ay evvel bunu sarfediyordu.
https://twitter.com/Haber...tatus/1450930786354532354

evet, gültekin uysal bunu dile getiriyordu, ama ona da "sen küçük ortaksın, sus boyundan büyük işlere karışma" dediler ve masaya akp'den çıkma gelecek partisi ve deva partisini oturttular.

zaten gültekin uysal'ın "devri sabık yaratacağız" deyip de, babacan ve davutoğlu ile aynı masada oturması komik olurdu. neyse, bu sorunu da kendi içlerinde hallettiler.

peki devri sabık yaratacak mı millet ittifakı?

o kadar sayfa sayfa bildiriler yayınladılar, mutabakat metinlerine imza attılar ama devri sabık yaratmaktan bahsetmediler.

yani, seçildiklerinde hesap sormayacaklar, ülkeyi bu hale getirenleri yargılamayacaklar.

neden?
çünkü akp'nin kurduğu düzeni, akp'den çıkma adamlarla ve mevcut bürokratlarla devam ettirecekler.

eh, tarikat ve cemaatler de eşek değil ya, bunlara yanaşacaklar haliyle...

peki seçmen ne istiyor?

devri sabık yaratılmasını, yolsuzlukların, peşkeşlerin hesabının sorulmasını istiyor.

peki bunu kimler yapabilir millet ittifakına dahil olan partiler içindeki isimlerden?

1-)mansur yavaş,
2-)ekrem imamoğlu.

evet, bu iki isim şayet cumhurbaşkanı seçilse göreve gelir gelmez devri sabık yaratmak için işlemlere başlayacaklar.

bunu nereden biliyoruz?
her iki belediye başkanı da göreve geldiklerinden beri, önceki dönemlere ait pek çok suç duyurusunda bulundular.

yani bu iki isim de şayet fırsat verilir de cumhurbaşkanı seçilirlerse hiç çekinmeden devri sabık yaratacak insanlar.

işte, bir anda mansur yavaş'ın da, ekrem imamoğlu'nun da üzerinin çizilip, yangından mal kaçırır gibi masa etrafında toplanmalar, mutabakatlar imzalamalar, kılıçdaroğlu'nu parlatmalar hep bunun telaşı...

masayı toplayan üst akıl bunlara şart koştu.
"devri sabık yaratmayacaksınız, yargılama yapmayacaksınız..."

kılıçdaroğlu ve akşener "hay hay" dedi ve yanlarına akp çıkması isimler alıp sözlerini garanti altına aldılar.

şimdi sırada tarikat ve cemaatler var.

akp'nin yarıda bıraktığı kürt açılımı var.

fetö ile barışmak var...

yazık...
chp atatürk'ün partisi olan chp değil.
iyi parti ise kurulduğu gün kadar iyi bir parti değil, "iyi" kısmı tabelada kalan kötülükle dolu bir parti malesef...

hadi bir kez olsun yanıltın beni, çıkın ve "devri sabık yaratacağız" deyin, ben de özür dileyerek bu yazıyı sileyim.
istese de yaratamaz

(bkz: yaratmak allah a mahsustur)
Millet ittifakı kazanamadı.kim kazanacak.
Cumhur ittifakı.
Cumhur ittifakı kazanırsa zaten devri sabık olmuyor.reis ve tayfası pompaya devam ediyor.
Bundan zevk alan Alışan ya da umudunu yitiren varsa sözümüz yok.
Ben zevk almıyorum.alışmadım.umudumu kaybetmedim.
Tribüne oynama yaşım geçti.
Tek başına AKP'yi devirecek bir parti var mı.
Yok.
O zaman ittifak kaçınılmaz.
Hayır banane.
Zafer partisi var
Mülteciler heyo.
Tarzı şeyler çocuksudur ciddiye alınmaz
Vatanın selameti için ülkeyi siyasal islam ve yancısı MHP den kurtaran kadar
Ya seve seve ya bir başka türlü bir başka türlü millet ittifakı.
Ego tatmini değil kazanma sanatıdır siyaset.
Kazanacak formülü olmayan akp ye hizmet eder.
Yaratmak reise mahsus!
Akp 2002 de ilk geldiğinde gayet demokrat bir çizgideydi. Bir çok liberal, muhalif de buna kanarak “alternatif” diye bunlara oy verdi. Hatta 2011 seçimlerine kadar bu çizgide gitti.

Millet ittifakı da mevcudiyetini buna dayandırmıştır muhtemelen. Asacağız keseceğiz diyerek, karşı tarafa yakın kararsızı kendi saflarına çekemezsin. Siyaset manipülasyon işidir. Herkes soracağı hesabı ayağının kaymayacağı sağlam bastığı yerde sormak ister siyasette bu nedenle. Dile getirilmemesi de bundandır kuvvetle muhtemel.