bugün

gayet normaldir.
milleti doyurmak hükümetin görevi.
tarihte vergisini eksiksiz ödeyen bireylerin kalan paralarını nereye harcadığına sadece en ilkel ve o. çocuğu hükümetler karışmıştır.
alkolik olmak öyle korkunç bir şeydir ki, çoluğunun çocuğunun rızkını verip o mereti alır, kafayı bulmak için.
yok canım, kim diyor millet aç diye?

içkilerim de litrelik beylerbeyi rakısı 600 lirayı geçmiş.
jack daniel's whiskey 600 lirayı geçmiş.
sigaram kent slim black 29 lira.
şimdilik...
yuvarlak hesap ayda içki sigara parası ortalama 2000 lira (eş dost akraba gelen giden misafirliğe giderken elimiz boş gitmeyelim diyerek) veriliyor ama millet aç diye de ağlamıyorum.
daha doğrusu millet umurumda değil.
hele ki aptalca muhalefet yapıp suçu akp'ye atacak kadar da zeka özürlü değilim ki mesela; şeker fabrikalarının satışı ve bu fabrikaların olduğu iller pancar üreticilerine bakıp; şimdi bu insanların ağlamaları için akp'yi suçlamak benim için ahlak ve etik kuralları ret etmek anlamındadır.
bu sistemi yaratanlar destekleyenler ucuz ekmek kuyruğunda, eskiden millet tatil yapamıyoruz diye ağlardı, sonra et fiyatları diye ağladı, şimdi ekmek fiyatları diye ağlıyor. seviyeye bakar mısınız?

örn: Özelleştirme öncesinde 1 milyon 675 bin ton şekeri yüzde 79,5 oranında devlet şeker fabrikaları karşılıyordu. Şimdi, 2021’de yüzde 36’a gerilemiş durumda. Çiftçi pancar ekemez duruma geldi; mazotu, gübresi maliyeti karşılayamaz oldu. 2020 yılında 23 milyon ton olan üretim, 2021’de 18 milyon tona düşmüş durumda. 2022 daha da derinleşen ekonomik kriz (aslında kriz ekonomik değil, yönetim-yönetememe krizi) ile ağustos ayından sonra son çeyrek de ne durumda olacağınızı tahmin bile edemezsiniz. ithalata yöneleceğiz ve doları düşününce...
TÜRKŞEKER 50 kiloluk şekerin çuvalını 298 liraya satarken şu anda şekerin piyasa fiyatı maalesef ve maalesef 800 liraya çıkmış durumda.
şeker fiyatlarındaki artışın nedenlerinin araştırılması amacıyla verilen araştırma önergesi TBMM Genel Kurulu’nda reddedildi.
şeker fabrikaları olan illere, pancar ekilen illere bakın, yem gübre fabrikalarının olduğu illere bakın. her şey babalar gibi satılırken, bu insanları üretimden uzaklaştırıp adeta ekme biçme üretme evinde otur kalk şehire git diye politikalar destekler verilirken biz yapmayın deyince türkiye'nin büyümesini kıskanan vatan haini olduk.
bu insanların ağlamasına bakıp ilahi adalet diyorum.
milletin aç olmasına efkarlanıp kendini alkole veren şahıs eylemi.