1. 1.
    Yere çöp atmaktan bir türlü vazgeçemiyoruz. Her yer çöp. Her yer plastik.

Bu üzücü durum nasıl düzelir bilmiyorum.

Çöpünüzü çöp kovası bulana kadar yanınızda taşıyabilirsiniz.

Elli metre ötede konteyner bulunmasına rağmen yere atan yaratıklarla dolu ülke.
    5 -3 ... merakliayva
  2. 2.
    bazen kilometrelerce yürüyorum ve bir tane bile çöp kovası göremiyorum, bazen esnafın kapı önündeki çöplerinin arasına koyunca da ters ters bakan mallar oluyor. her şey tastamam olsa da insanları eleştirsek çöp atıyorlar diye ama yere çöp atmak istemeyeni bile zorlayan durumlar var resmen.
    2 -2 ... alfa laval
  3. 3.
    normal karşıladığım durumdur. ben de atıyorum arada.

Çok da yadırgamamak gerekir. Avrupada adım başı çöp kutusu var. Türkiyede elimizdekiyle bazen yüz metrelerce yürümek zorunda kalabiliyoruz. Uğraşamam kusura bakmayın. Siz de yapın cop kutusu da atalım.
    2 -5 ... saplamaci
  4. 4.
    milletçe yere çöp atma huyumuz

Kaynak; musaozugurlu twitter
    ... merakliayva
  5. 5.
    özellikle piknik alanların da sıkça karşılaştığımız bir durum.
    sadece kendi evlerimiz de gösterdiğimiz temizlik anlayışının yarısını dışarı da da göstersek sanırım dışarısı dediğimiz ortak kullanım alanlarımız biraz daha temiz olur.
    ... horgeneral
  6. 6.
    Katılıyorum

Çöp kutusu yok!

Bazen elimdekiyle çöp kutusu ararken unutuyorum lan ben ne arıyordum diye.

Yinede inatla yere atmıyorum keçi inadım saolsunlar.
    2 -1 ... feministmiyimneyim
  7. 7.
    şimdi birşey söyleyeceğim ama bana ırkçı diyeceksiniz ancak ben istiyorum ki siz gidip araştırın öğrenin ve bize de açıklayın. bakın oraya buraya çekmeyin tam olarak ne diyorum:

"türk milletine bu yere çöp atma huyu arap milletinden geçmiştir."
    -1 ... rootz
  8. 8.
    Rahatlıktandır. Çöp kutusu sayısı ile değil, bilinç ile ilgidir. Bu konuda kanunlar yeteri kadar uygulanırsa bu kötü huy da değişecektir.
    ... gunhawk
  9. 9.
    Çöp kutusu halbuki bir kaç metre ilerde. Değilse bile biraz taşıyıver dę mi?
    ... kagit helva
  10. 10.
    ben de olmayan durum.
    ... huluku tanhu