bugün

ali taran tarafından idare edilecek chp 2015 genel seçim kampanyasının ilk sloganı.

http://t24.com.tr/video/a...-chp-secim-kampanyasi,795
bu kadar paraya ve beyin gücüne bu kampanya zayıf olmuş.
ekmek için ekmelettin gibi kampanyaları yapıp ardındanda milletçe alkışlıyoruz sloganı uyduran mantıksız bir kampanya. kısacası balon
ağlak makarnacı ve kömürcüler için fazla şehirli gelmiştir. bunlara sizin amınıza koyacaaz diyen adam yakışır.
chp nin 2015 genel seçimleri için hazırlattığı reklam sloganıdır.

maalesef çok ince göndermeler olduğundan yeni nesil seçmenleri etkileyebilecek bir slogandır. hani şu penguen, leman vs. karikatür dergileri okuyup ironi yapabilen yeni nesil olan seçmenler.

kişisel fikrim: parti gözetmeksizin böyle ince detayları ülkemizin çoğu görmeyeceğinden mütevellit başarılı olmayacak kampanyadır. çıkıp şiir okuyup ağlasa seçime yakın bir vakit daha etkili olur başkanların.
seçimlerde kafa silecek şarkılar v1. yanlış anlaşılmasın ama bütün partilerin seçim şarkıları kafa siliyor. 1 ay boyunca.. bangır bangır.. aynı müzikler..
trafoya giren kedi kısmını anlamamın yalnızca 5 saniye sürdüğü reklamdır. eylem sloganıdır.
chp seçmenini daha şimdiden ümitsizliğe kapılmasına sebep olan reklam filmidr. ulan zaten adamların umudu çok azdı şimdi iyice tükendi. neyse artık milletçe ak parti'nin başarısını alkışlarız. tabi siz göt yanaklarınıza vurarak alkış yapacaksınız.
her gün gittiğim kartala yarın gitmeme sebebimdir.
Chp'nin reklam sloganı.

Peki neyi alkışlıyoruz?

+ kendileri Deveyi hamuduyla götürüp, milleti açlık sınırının altında bir asgari ücrete mahkum eden,

+ her kesimin adalete olan güvenini bitiren,

+ şimdi terör örgütü ilan ettikleri yapıyla zamanında el ele vererek ülkeyi yoluk yoluk yolan,

+ Allah kitap diyerek vatandaşı Allah ile kandıran,

+ 3 kuruş indirime 10 kuruş bindirim yapan,

+ verginin dahi vergisini alan,

+çeşitli yeniliklerle vatandaşın en son kuruşuna kadar gözünü diken,

+ adaleti kendilerine göre biçen,

+ sadece ama sadece kendi yandaşlarını kalkındıran, sineği sikip belini incitmeyen iktidar partisini alkışlıyoruz.
hayatımda duyduğum en saçma miting ismidir. rte yi sevmem ama milli irade daha ağır bi isim.
Chpye yerine ailecek mhp ye oy verme nedenimizin özeti.
son alkışlayan iyi alkışlar .
hayatımda gördüğüm en rezalet mitinglerden.
Ulan nedense "milletçe 31 çekiyoruz" lafını aklıma getiriyor.
Chp ye yakışan gene salak gene aptal ilgi çekmeyen bir kampanyamsı. Hadi benide alkışla.
Chp ilk kez mantıklı bir şey yapmış dedirtti.
Ulan bi de adam gibi muhalefet olsa da şu akp iktidardan inse artık.
Gayet güzel slogandır. Milletçe neyi alkışladığımızı anlamayanlara alkışlayanlara bakmalarını tavsiye ederim. Madenciler, avukatlar... Ayrıca trafoya giren kediye de bi göndermede bulunmuşlar. Milletçe ironiden anlamıyoruz galiba. Neyini anlamadınız ulan?
yahu tamam, öyle kolay anlaşılacak, kolay çözülebilecek bir reklam değil. ama şu iki gündür sosyal medyada, eş dost arasında geçen muhabbet ne yaa öyle?

- akp seçmeni bunu anlamazmış
- hedef kitlesi çok üst düzeymiş. kendileri çalıp kendileri oynuyorlarmış.
- eğer uzun bir seri değilse büyük hayal kırıklığıymış...

dün ahmet hakan da katıldı bu tartışmalara. zaten o da iyi uyladı sosyal medyadan gündem araklamayı. ha bire ekşi sözlük yazarı gibi yazmaya başladı. anlamıyorum ki, memleketin en çok okunan köşe yazarları sik gibi yazılar yazmaya başladı. artık herkes işin kolayına kaçıyor herhalde.

reklama gelince. belli ki hedef kitlesi özellikle sosyal medyayı yakından takip eden gençler. reklam reklam değil bulmaca amk. ilk önce kedi trafo olayı biraz dikkatimi çekti ama geri kalanları anlamlandıramadım. sonra öğrendim ki her sahnede bir şeye (yolsuzluk, gazetecilerin hapse tıkılması falan) atıf varmış. helal olsun dedim, hoşuma gitti ne yalan söyleyeyim. hiç öyle detaylı bir şey beklemiyordum üstelik.

bakıyorum hala reklamdan ziyade hedef kitlesi tartışılıyor, akp seçmenine dokunup dokunmayacağı tartışılıyor. yavrum manyak mısınız siz? https://www.youtube.com/watch?v=cikIOU3cHOA şu kitleye pepe izletsen yine anlamazlar lan. bu kitlenin nesine sesleneceksin? seslendin diyelim, yanlış bilmiyorsam bu chp miting reklamı. ulan "kılıçdaroğlu beni öldürtmesin haa" diyen karı bir tane reklam izleyip chp mitingine mi gelecek sanıyorsunuz? saf mısınız yavrum siz.

chpnin seçim stratejisi belli. kendi seçmenini sandığa getirtmek. bu yüzden beklenenin aksine sağa kaymadı koyduğu adaylarda hatta tam aksine sola göz kırptı. o yüzden bırakın işin o kısmını onlar düşünsün.

haa buna rağmen ben izledim reklamı, sik gibi olmuş diyebilirsiniz. saygım sonsuz. ilk izlediğimde benim de verdiğim tepki oydu. detayları öğrenince biraz olsun ısındım ama dahiyane bir şey olmuş da diyemem.
Akılda kalıcı bir slogan. Hitap ettiği çevreyi biraz olsun genişletmiş bir chp imajı çizilmiş.

Ama insanlar chp yi elli yıl önceki chp gibi tanıyor. Elli yıl önce yaşıyor muydu bu adamlar? Hayır. Akp onlara öyle anlattı çünkü.

Chpnin ilk yapması gereken böyle prodüksiyonlar yerine partisini ve liderini halka anlatmasıdır. Chp denince din düşmanı parti diyorlar hala.
Bu millet her türlü pisliği yapar ama dinine laf söyletmez. Sen de her türlü pisliği yapabilirsin ama dini savunursan senden yücesi yok.
ilk duyduğumda sanırım yeni bir gazete çıkıyor dediğim sonradan chp reklamı olduğunu öğrendiğim reklam. sanırım chp'nin seçim sloganı olacak.
Milletce osurmak daha büyük bir eylem olurdu . Düsünsene herkes saatini ayarliyor , osurtacak seyleri yiyor ve o saniyede herkes osuruyor. Suriyeliler felan kacardi ülkemizden . Anasini sikim hırsız mırsız herkes kacardi. Rahata kavusurduk. Hatta topraklarimizda gözü olan devletler bile vazgecerdi bu fikirlerinden . O kadar diyorum. Yapalım.
görsel çok güzel bir protesto yöntemi öyle anlamiyorlarsa boyle anlatiriz.
Uludağ sözlükteki siyaset profesörlerince ve adeta her biri birer Donald draper olan reklamcılık dehalarınca eleştirilen CHP reklamı.

Bik bik bik reklam akp secmenine hitap etmüyür yaaaee.

Şu söylediğinizin chp halka inemiyor tırıvırısından, adamda liderlik vasfı yok bir kere saçmalığından hiçbir farkı yok.

oğlum kızım biraz yaratıcı olun gözünüzü seveyim, biraz daha farklı şeylerle gelin artık. Yok ben fikir üretemiyorum yaratıcı eleştiri yapamıyorum diyorsanız da yazmak zorunda değilsiniz, susun da bari çok okuyup az yazan, oylayan yazar sanıp helal olsun diyelim.Bilmediğiniz konularda konuşmazsanız ölmezsiniz.

AKP gibi son zamanların en sağlam faşizan hareketlerinden birine karşı hayat memat mücadelesi veren bir partiye destek olmak niyetinde değilsiniz madem, bari köstek olmayın.

Chp'ye karşı beslediğiniz deve kini gerçekten tiksinç, hiçbir siyasi partiyi desteklemiyorum falan diye belirtseniz de zaten yazmaya başladınız mı içimizdeki muhafazakar ortaya çıkıyor.
ilk duyduğum an aklıma protesto ve muhalefeti getiren başarılı cingıla sahip reklam.

devamının da aynı başarıyla getirileceğine inanıyorum.

(bkz: silktiniz attınız memleketi bravo) demenin farklı bir yolu.