bugün

bu boktan ritüeli yerine getirirler ve bunun binbir türlü savunmasını yaparlar.
ömrünüz Avrupaî Medeniyetin kucağında geçse dahi, hayır, onlar sizi yobaz ilan ederler.
işte bu trajikomik tepki, bu saldırganlık, feci bir hastalığın belirtisidir: aşağılık kompleksi.
bu zavallı, şayet, miladi yılbaşını hayvanlar gibi eğlenmek için kutluyor olsa dahi, bunun yine de, sanki çok ciddi ve derunî bir şeymiş gibi, zeminini ulu bir tavırla açıklamaya girişir.
bu kokuşmuş ritüele dair hiçbir açıklama, mantıklı ve geçerli değildir.

iyisi mi sen evladım, eğlenmeye bak.
ama lütfen, bu kepazeliğe bir açıklama ve savunma getirme.
zira, kapitalist sermayenin altında inim inim inlerken, bir de zevk aldığını söylemen absürt oluyor.

ben, senin kepazeliğini, hars meselesindeki cehaletine veriyorum.
ve bu yüzden bana rahatlıkla yobaz yaftasını yapıştırabilirsin.
eğer öyle ise ben en azılı yobazlardanım.
sana kıçımın köşesi ile gülümsüyor, seni ve kırmızı donunu selamlıyorum.
çok zengini büyük bir çam ağacı alır, koyar salonunun ortasına hediyeler filan.
zengini ufağından bir çam ağacı süsler geçer karşısına viskisini yudumlar.
az zengini büyüğünden bir yapay çam ağacı süsler geçer karşısına birasını içer
orta direği ufağından bir yapay çam ağacı süsler geçer yanına çayını içer, ışıkların şekil değiştirişini, camından yansıyan şekilini izleyerek yağmuru dinler.

hepsi geleceğini geçmişini senesini düşünür bu adamların. 1 hafta durursa o ağaç orada 1 hafta sıkılmazlar onun çevresinde vakit geçirip gözlerinin ona takılmasından.
güzel bir dekordur o an için.

yılbaşı gecesi sevdikleri gelir bi araya. insanlar her zaman yemediği yemekleri yerler, muhabbet her zamankinden neşelidir. çocuklar şen şakrak aileler 1 günlüğüne hatta biraz yapay da olsa mutlu olup kendi bütçelerince kutlama yaparlar.

siktir edin kimin bayramı kimin adeti olduğunu. kimi diyor hristiyanların öteki kanıtla türklerin bin yıllık geleneği diyor öbürü şunlara ait diyor.

bir günlüğüne siktir edin sınırları. 3 kuruşluk mutluluğuna turp sıkmayın insanların.

bir günlüğüne en günahı buysa günaha batalım. çalıp çırpıp yetimin hakkıyla değil kendi analarının sütü gibi helal parayla yenilenden içilenden süslenen ağaçtan gideceksek cehenneme 1 günlük mutluluğun bedeliyse bu varsın bu olsun amk.

olum bırakın insanlar zenginlere mutlulara özensin lan bir günde, özentiyle de olsa hoşlaşsınlar mutlu olsun hayatta siktirmeyin yobazlığınızı.
gene başladık amına koyayım, her yılbaşı aynı bok, ben bir ay öncesinden boşuna bu geri zekalılar ile alay etmedim, sana ne amına koyduğumun evladı, insanların ağaç süslemesi hoşuna gitmediyse üstüne otur, kesinlikle tam senlik bir eylem ve zevk alırsın. alışverişi eleştiren bir geri zekalı ile de ilk defa karşılaşıyorum, bunlara kalsa dünya ekonomisi durur, tüm dünya yemen ya da venezüela gibi olur.
(bkz: Mekke nin Fethini kutladığını söylemek)
seviyorum ve her sene de yapiyorum. keyif benim kime ne!
Eğlence amaçlı yapılan eylemdir. Gavur eylemi diyenler o dediginiz 25 aralık 'ta avrupada kutluyor. Biz 31 aralık 'ta kutluyoruz. Senede 1 gün.