1. 1.
  18,7 milyar tl yıllık satış ve 800 milyon tl zarar.
  Şimdi bu tablo yıllardır aynı şekilde devam ediyor.
  Ben Migros un kar yazdığını hatırlamıyorum.
  Zararına ürün sattıklarını da hiç mi hiç zannetmiyorum.
  Peki nereden bu zarar?
  Koskoca Migros benim kadar bile vergi vermiyor sanırım.
  6 -1 ... cok erken oten horoz
 2. 2.
  (bkz: algıda seçicilik)

  migros daha 2017 yılında 500 milyon küsür kâr yazmıştır.

  bunu yaparken kipa'yı satın almış, mağaza sayısını yüzde 10 artırmıştır.

  2018 ekstrem bir yıl olmuştur istisnai olarak.
  6 ... raduyev
 3. 3.
  sırf şov yapıcam diye raflara satılmayan kemalist kitaplar koyarsa daha çok zarar eder.
  1 -10 ... masklavi
 4. 4.
  hep bim kullandığım için umrumda olmayan bilançodur.
  2 ... zorozorororozorozorororororo
 5. 5.
  Hesap kitap. Bir firma eğer Zarar göstermek isterse gösterir. Büyük firmalar yolu yöntemi bilir bulur. Fakat 2018 yılı hemen herkes için zararla geçen bir yıl olmuştur. Bilmiyoruz kimseyi suçlayıp pis günahlarını almayalım. sonuçta bilançolara bakarak dahi bunu anlayamayız. Ha bazıları emekli maliyecileri iyi parayla tutup mali konularda Yardım..! alıyorlar bunu biliyoruz. Sistem varsa açık da vardır. Yine bazıları da (özellikle küçük firmalar) piyasa geneli zarar gösterince onlar da zarar gösterirler. Migros çok kâr etseydi koç onu satmazdı. Çoğu küçük market var piyasada ve % 90 ı bu sene zarar etti, işte bu gerçek. Bim a101 ve şok gibi olanları istisnadır. Alım satım düştü, dibe indi. Tahminim 2019 da böyle geçecek, çok açılmayın.
  1 ... gazeloglu
 6. 6.
  bir esnaf olarak sadece şunu söyleyebilirim ki; en küçüğünden en büyüğüne, merdiven altı üreticisinden en kurumsalına kadar hiçbir zaman bir ticaret erbabı(şahıs-firma) zararına satış yapmaz. hani zaman zaman patron çıldırdı veya zararına satışlar adı altında pankartlar, ilanlar görüyoruz. emin olun onlarda(çoğunda) bile zararına satış diye bir şey yoktur. az kar vardır. veya daha az kar vardır ama hiçbir zaman zarar değildir. zararına satış dediğimiz şey gerçekten çok çok nadir görülen bir durumdur. hiç öyle uzaklaşmayalım direk kendimden bir örnek vereyim. geçtiğimiz yaz dükkanımda ufak çaplı su basma olayı yaşadım dolayısıyla birçok hikaye kitapları, boyama kitapları, etkinlik kitapları, mukavvalar, fotokopi kağıtları ziyan oldu. daha sonra ıslanan ürünleri hızlıca kurutma işlemini geçtim. olduğu kadar oldu. kuruduktan sonra iz kalanları ve buruşanları bir liraya veya ücretsiz verdim. bu mesela zararına satıştır. bu gibi bir afet sonrası yapılanlar hariç öyle beleşten bir anda zararına satış yazan firmaların çoğu gg.
  gel gelelim migros gibi işini en iyi şekilde yapan ve gayette müşterisi olan bir firma zarar eder mi onu allah bilir.
  3 ... aeneskral
 7. 7.
  Kârdan zarardır o.
  1 ... emreuzlar
 8. 8.
  Büyük firmalar kar gösterip vergi vermemek için yatırım yaparlar. istihdam artışına neden olur. Kar gosterip vergi vereceklerini yatırım yapmaları millet adına daha faydalıdır. Vergiler siyasetçilerin araba, özel ucak VS gibi saltanatkarına gider.
  -1 ... kedi memduh