bugün

gerçek bir başörtülü alkollü içki dizme işinde zaten çalışmaz.
Ayrımcılıktır. Bir daha migtos a gidersem ne olayım. Migros benim için bitmiştir. Net. Terbiyesizlik.
tıpkı başı açık kadın çalıştırmayan firmalar gibi ötekileştirici, kutuplaşmayı arttıran, insanlıkla bağdaşmayan karardır. emeğiyle çalışacak insanlarda aranacak en son kriter inanç, etnisite olmalıdır.
Özel bir işletmenin özel bir kararıdır. Memnun olmayan alışveriş yapmaz. Çalışanların dini ve ırkı mühim değil, bunu iş yerine kimlik olarak getirmesi yanlıştır. Başörtü takmayan bir kişi bir kimlik afişe etmez ama başörtülü bir çalışan orada çalışan olma kimliğinin üzerine başka bir kimlik takar.

Başörtülüler de oradan alışveriş yapmazmış. Vaov migros battı.
Çok zikimizdeydi.
Başörtülüler ama hâlâ enayi gibi oradan alışveriş yapmaya devam ederler, hatta oradan alışveriş yapınca kendilerini elit zannederler. Sen eşek olursan semer vuran çok olur.
Migros özel bir şirket. Böyle bir tercih yapabilir tabi ki. En doğal hakkı. Bunu inançsal anlamda değil, kılık kıyafet düzenlemesi olarak ele almak lazım. Sonuçta karşında kendi kuralları olan bir şirket var. istese dekoltesi görünenleri de işe almayabilir. Herkes herkesi işe almak zorunda mı dingonun ahırı mı burası. işe giriyorsan kurallara uyacaksın. Kurallara uymuyorsan başka işe bakacaksın. Eğer müşteri olarak kabul etmiyor deseydiniz haklıydınız. Bir arkadaşın da dediği gibi. islam hukukuna göre bayanın kasiyer olarak çalışması çok büyük günah haram. Hele ki sigara içki satması cehenneme bilet alması demek. Migros aldığı bu kararla inançlı kadınları yanlışa sapmaktan, günah işlemekten kurtarıyor gerçekten hem dini olarak hem insani olarak güzel bir davranış. Göz zinası kavramı var islamiyette. Tesettüre bürünüp, ben takva sahibiyim. Allahın kanunlarıyla yaşıyorum diyen birisinin öyle yerlerde çalışması doğru değil büyük günah.
Dün reisiniz Sırbistan'da 6 fabrika kurulacağını söyledi.

Sırbistan'da.

6 fabrika.

Türkiye'de değil.

Sırbistan'da.

Başörtüsü celladınız olacak.

Sırbistan'da.

6 tane fabrika

Kurulacak

Ama

Senin

Başörtünle

Miden

Guruldayacak.
Bunu yıllardır söylüyorum zaten ama zavallı başörtülü kadınların bu yasaktan haberi yok. Sadece onlar değil durumu protesto edip onlara destek için bizlerinde oradan alışveriş yapmaması lazım.
tuncay özilhana ait bir işletmeden demokratik ve etik bir politika izlemesini beklemek fazla iyimserlik olurdu zaten.

(bkz: anadolu holding)
Yine bir başörtüsü mağduriyeti. Üstelik tam da cumbaba seçimleri için yüzde 40 tartışması yapılırken. Üstelik bağzı anket firmaları agabe oylarının kritik seviyelere düştüğünü söylerken.

Hamster gibi yaşıyoruz amk. Bi kafesin içinde sürekli aynı çemberi çevirip eğleniyoruz. Hatta son zamlarla xhamster bile oluyor.
Amk oldum olası süpermarketlerde çalışmaktan nefret ettim. Hiç de pişman değilim hepsinden ayrıldığım için. Yarrak kürek iş adabı var. Reyoner diye giriyorsun reyondan başka her yere koşturuyorsun. Şarküteri, kasap, temizlik, en son kasiyerlik bile yapıyordum artık. Al birini vur ötekine. Bimde aynı, şokda, A101 de, Migros da. Sikerler böyle çalışma sistemini. Maaş geç yatar erken yatmaz zaten. Deli ederler insanı. Çok şükür şimdi havalimanında paşalar gibi operatör şoförlük yapıyorum. Maaşıda kebap. Sigorta 5 binin altında yatmıyor. 700 liradan aşağı metropol kartına para yatmaz. Kebap amk. Kim siker migrosu falan peeh.
migros tan alışveriş sebebim alkol ve güzel kızları.

bilmiyorum en azından kendi bölgemdekiler oldukça başarılı.

ayrıca peynir çeşitleri de harika.

rulez migros!
Arap müşterilerini yalaya yalaya içeri almasını bilirler yalnız.
Bir de o kızın açısından bakın olaya.Paraya ihtiyacı var diye neden başını açsın.
Gavurun malı gavurun kararı.
Türkiye genelinde marketler zinciri olan Migros'un aldığı söylenilen karardır. Şirketin Bağlı olduğu grubun sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan dır. Anadolu gurubu.

Böyle bir karar mı almış? ilginç..
Çok Enteresan..

(bkz: #42262379)
Bir insani dininden dolayı ötekileştirmek o kadar iğrenç bir şey ki, Yani yazıcak kelime bulamıyorum.

Ha tabi siz şimdi "biz dininden dolayı değil taşıdığı siyasal islam simgesiden dolayı ya da ne olduğunu bu kadar belli ettiğinden dolayı bu kararı destekliyoruz" tarzında cümleler kuracak ve bunlar da kulaklarımıza "Omo boz dononu dogol tosodogo soyisal oslom..." Diye gelecek.

iki yüzlülük hiç bu kadar ortada olmamıştı. bir taraflarınızı yırttığınız özgürlük kavramının içine isteyen için örtü de girer.
Bir daha oradan alisveris yapmayacagim.
ırkçılığın ayrımcılığın ayristirmanin her türlüsüne karşıyım,migrostan alıveriş yapanlarin büyük çoğunluğu burjuva sınıfı orta halli dar gelirli zaten giremiyor,fakat suda var burjuva takımıda son durak olarak camiye gidiyor, böyle akıl ikileminin olduğu akılsız insanların ayrışımcı düşünceleri insani duyguları yaralıyor.
ben türbanlı bacılarıma bira okuttular.
lmao
lovehoney türkiye'de mağaza açsa ve türbanlı çalıştırmama kararı alsa teşekkür etme yerine mağdur olduk türbanlı bacılarımızın önü kesiliyor, özgürlük diye saçmalarsınız.

diyanet içki satılan yerde kurban kesim olmaz diyor, içki satılan yerdeb alışveriş yapmayın diyenler varken migros gerçekten türbanlı çalıştırmama kararı almış ise ona teşekkür etmelisiniz.
sizleri haramdan koruyor.
allah sende razı olsun migros.

allah'ın verdiği en büyük nimet olan aklı kullanan biri yok mu?
izmir çıkışlı olduğundandır.

hayin layik izmirliler!1!!
Ankara da bazı büyük marketler de başı açık çalıştırmıyor. Neden kasıyorsunuz bu kadar.. isteyen istediğini çalıştırır, çalıştırmaz..