1. 250.
  tıpkı başı açık kadın çalıştırmayan firmalar gibi ötekileştirici, kutuplaşmayı arttıran, insanlıkla bağdaşmayan karardır. emeğiyle çalışacak insanlarda aranacak en son kriter inanç, etnisite olmalıdır.
  14 -1 ... nadia nadia
 2. 251.
  Özel bir işletmenin özel bir kararıdır. Memnun olmayan alışveriş yapmaz. Çalışanların dini ve ırkı mühim değil, bunu iş yerine kimlik olarak getirmesi yanlıştır. Başörtü takmayan bir kişi bir kimlik afişe etmez ama başörtülü bir çalışan orada çalışan olma kimliğinin üzerine başka bir kimlik takar.

  Başörtülüler de oradan alışveriş yapmazmış. Vaov migros battı.
  9 -8 ... lord marcus amoralist primsis
 3. 252.
  Çok zikimizdeydi.
  5 ... mimaramo
 4. 253.
  Başörtülüler ama hâlâ enayi gibi oradan alışveriş yapmaya devam ederler, hatta oradan alışveriş yapınca kendilerini elit zannederler. Sen eşek olursan semer vuran çok olur.
  7 -1 ... maviyakacak
 5. 254.
  migrosun kasiyerleri çok çıtır oluyor bayılıyoruz.
  ... ebu fesat
 6. 255.
  Avrupa insan hakları doktrinini açıkça inkâr eden karar.
  4 -1 ... min son
 7. 256.
  Yine mi başörtüsü sorunu, 2019 ... kime ne dert oluyor bu 1 metre kumaş anlamış değilim.
  Ha götümü 1 metre kumaş ile kapatırım ha başımı 1 metre kumaş ile kapatırım bundan kime ne ...
  Zaten macrocenter dan alış veriş yapıyoruz, migros gibi ucuz işletmelerde isimiz olmuyor, şükür....
  Macrocenter mi? Zengin ve kalantor müşteri kitlesi vardır, kasadaki elemanın başındaki örtüye, kıçındaki mini eteğe bakmayız, tayland 'dan gelen papaya' dir ilgi alanımız, parasını verir, cikariz.
  2 -3 ... hostesgorunumlupilot
 8. 257.
  Migros özel bir şirket. Böyle bir tercih yapabilir tabi ki. En doğal hakkı. Bunu inançsal anlamda değil, kılık kıyafet düzenlemesi olarak ele almak lazım. Sonuçta karşında kendi kuralları olan bir şirket var. istese dekoltesi görünenleri de işe almayabilir. Herkes herkesi işe almak zorunda mı dingonun ahırı mı burası. işe giriyorsan kurallara uyacaksın. Kurallara uymuyorsan başka işe bakacaksın. Eğer müşteri olarak kabul etmiyor deseydiniz haklıydınız. Bir arkadaşın da dediği gibi. islam hukukuna göre bayanın kasiyer olarak çalışması çok büyük günah haram. Hele ki sigara içki satması cehenneme bilet alması demek. Migros aldığı bu kararla inançlı kadınları yanlışa sapmaktan, günah işlemekten kurtarıyor gerçekten hem dini olarak hem insani olarak güzel bir davranış. Göz zinası kavramı var islamiyette. Tesettüre bürünüp, ben takva sahibiyim. Allahın kanunlarıyla yaşıyorum diyen birisinin öyle yerlerde çalışması doğru değil büyük günah.
  -1 ... lenova
 9. 258.
  Dün reisiniz Sırbistan'da 6 fabrika kurulacağını söyledi.

  Sırbistan'da.

  6 fabrika.

  Türkiye'de değil.

  Sırbistan'da.

  Başörtüsü celladınız olacak.

  Sırbistan'da.

  6 tane fabrika

  Kurulacak

  Ama

  Senin

  Başörtünle

  Miden

  Guruldayacak.
  5 -2 ... thelma
 10. 259.
  Migros’u tercih etme sebebidir.
  3 -1 ... forzagala