1. 300.
    Migros bu konuyla ilgili resmi açıklama yaptı zaten. Başörtülü şekilde unlu mamul bölümünde çalışamazsın diyen normal vatandaş. Nedir bu mağduriyet edebiyatı? Hala mı mağdursunuz? Peki alevi diye işe alınmayan, işten atılan atılan gençler için mecliste konusu oldu sikine takan oldu mu? Haberiniz varmı? Cinsel tercihi yüzünden ailesinden şiddet, işkence görüyor diye kayıt yapıp canına kıyandan haberiniz var mı? Haybeye ceza yatıp tedavisine izin verilmiyor diye yok yere ölenlerden? Bu başörtüsü mağduriyet edebiyatından bana fenalık geldi artık. Dünya sizin etrafınızda dönmüyor, herkes mutlu bir siz mağdursunuz? Süt alınamıyor diye ölen bebeler, soğuktan donan çocuklar var. Yeter artık. Bitti o saçma ötekeliştirme dönemi. Nereye kadar? Kaç yıl daha mağdur tripleri yaşayacaksınız?
    Not: alevi de değilim gayde değilim söylemek istediğim eğer gerçekten hak peşindeyseniz az çevrenize bakın. Kimler nelerden mağdur diye. Sade başörtüsü benim hakkım, tercihim demekle olmuyor o hak işleri. inançta bir tercih, gay olmakta, ateist olmakta bu liste uzar gider. Kendi tercihine saygı beklemeden önce başka insanlara saygı duymayı öğrenin.
    ... huzursuz adam
  2. 299.
    Ankara da bazı büyük marketler de başı açık çalıştırmıyor. Neden kasıyorsunuz bu kadar.. isteyen istediğini çalıştırır, çalıştırmaz..
    1 ... esmer cocuk
  3. 298.
    izmir çıkışlı olduğundandır.

hayin layik izmirliler!1!!
    ... planimdabuyoktu
  4. 297.
    lovehoney türkiye'de mağaza açsa ve türbanlı çalıştırmama kararı alsa teşekkür etme yerine mağdur olduk türbanlı bacılarımızın önü kesiliyor, özgürlük diye saçmalarsınız.

diyanet içki satılan yerde kurban kesim olmaz diyor, içki satılan yerdeb alışveriş yapmayın diyenler varken migros gerçekten türbanlı çalıştırmama kararı almış ise ona teşekkür etmelisiniz.
    sizleri haramdan koruyor.
    allah sende razı olsun migros.

allah'ın verdiği en büyük nimet olan aklı kullanan biri yok mu?
    ... thebiggraywolf
  5. 296.
    ben türbanlı bacılarıma bira okuttular.
    lmao
    ... benibendenalayen
  6. 295.
    ırkçılığın ayrımcılığın ayristirmanin her türlüsüne karşıyım,migrostan alıveriş yapanlarin büyük çoğunluğu burjuva sınıfı orta halli dar gelirli zaten giremiyor,fakat suda var burjuva takımıda son durak olarak camiye gidiyor, böyle akıl ikileminin olduğu akılsız insanların ayrışımcı düşünceleri insani duyguları yaralıyor.
    1 ... evrenseldusunce
  7. 294.
    Madem koç başörtülüleri istemiyor,
    Arabaları da başörtülü yapmasın orospu çocukları.
    Ürettiği arabaların yüzde 99'u başörtülü.
    ... hayat guzel
  8. 293.
    Bir daha oradan alisveris yapmayacagim.
    2 ... rebel12
  9. 292.
    Bir insani dininden dolayı ötekileştirmek o kadar iğrenç bir şey ki, Yani yazıcak kelime bulamıyorum.

Ha tabi siz şimdi "biz dininden dolayı değil taşıdığı siyasal islam simgesiden dolayı ya da ne olduğunu bu kadar belli ettiğinden dolayı bu kararı destekliyoruz" tarzında cümleler kuracak ve bunlar da kulaklarımıza "Omo boz dononu dogol tosodogo soyisal oslom..." Diye gelecek.

iki yüzlülük hiç bu kadar ortada olmamıştı. bir taraflarınızı yırttığınız özgürlük kavramının içine isteyen için örtü de girer.
    6 ... omen tanrem
  10. 291.
    Türkiye genelinde marketler zinciri olan Migros'un aldığı söylenilen karardır. Şirketin Bağlı olduğu grubun sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan dır. Anadolu gurubu.

Böyle bir karar mı almış? ilginç..
    Çok Enteresan..

(bkz: #42262379)
    ... gazeloglu