bugün

afrika'da şu şekilde tedavi edilmektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=6v_tE_ds3B8
görsel
arada bir ataklar geçirmenize neden olur yolda yürürken zemin ayağınızdan kayıyor gibi olur milleti çift görmeye başlarsınız mideniz bulanır dört efes içmiş kadar olursunuz kısacası.
dayanılmaz acılar veren bir hastalık. öyle ki bu baş ağrısını yaşayan insan, artık daha az şeyden acı hissedebilir. acı eşiği inanılmaz yükselir.

bugün krize girmemle deneyimlediğim (bkz: migren bandı), gerçekten işe yaraması ve ağrımı ilaçsız hafifletmesiyle hayata dair umutlarımı yeşertmiş ve geleceğe daha parlak bakmamı sağlamıştır.
Nedeni bilinmeyen, şiddetli baş ağrısına neden olan illet şey. Mide bulantısı, baş dönmesi, bulanık görme gibi belirtileriyle kombo yapar. Uzun süreli açlık, stres, bazı kokular, yoğun ışık bu ağrıyı tetikler.
ilaçları genellikle tansiyon düşürücü etkide olur ve ağırdır. Sessiz ve karanlık bir ortama geçip dinlenilirse hafifler.
Sanırım sahibim. Bilmiyorum.

Tek bildiğim başımın tarifsiz bir şekilde sebepsizce ağrıyor oluşudur.
Seslerden, ışıktan, kokulardan rahatsız olmayı beraberinde getirir. Bazen başımı kesip atmak istiyorum.
bu da çocukken ve gençken vardı artık hiç yok gibi neredeyse.
Halı silerken başladı. Halıyı silmeye devam ettim, etmez olsaydım. Baş ağrısı öldürecek beni.
Gelme be lanet. Gelme.

Neden intihar sebebi olduğunu o kadar iyi anlıyorum ki. insan gerçekten dayanamıyor.
ablamda da olan bir hastalık. ilaç içmeden ve uyumadan geçmiyor o yüzden havuza bile güneş gözlüğüyle giriyor dalmadan.
Migren atağı, Şüphesiz tanıdığım çoğu insandan daha vefalı. işi olmadığı halde geliyor.
ağrı kesiciler, magnezyum takviyeleriyle bir nebze kontrol altına alanabilir.

ytd.
baş belasıdır.
Bi uyut be kardeşim düş artık yakamdan ne olur.
görsel

Sen sen sen
Sen şerefsiz.