bugün

görsel
bir takım dangalak takımının ortaya attığı saçma sapan hede. ulan sen balığın yanında rakı gibi iğrenç bir şeyi içerken kimse bir şey demiyor da millet midye dolma yiyince mi midesiz oluyor heyvan oğlu heyvanlar ? biride demiş dinen caiz değildir diye. ulan içkiye sigaraya zam yapıldı diye ağlıyordunuz onlar haram değil miydi yoksa ?
Ağzının tadını bilen insanlardır. Karaburun midyesini tatmadan karar vermek pek doğru değildir. Zira tepsi tepsi afiyetle yenilir.
(bkz: midyedeki etsi besinin dışkı olduğu gerçeği) ni bilmeyen ya da umursamayan insandır.
zevkler ve renkler tartışılmaz.
Egoist bir Hıyarın Saçmalamasyonudur.

Biri de çıkıp '' Midye yemeyen Moron'' derse Hiç kızmayacaskın.
Midesizsek kime ne. Kumsalda olucaksın sıkıcaksın üstüne limonunu bira da varsa miss.
Midyeci Ahmet seni görmesin.
(bkz: midyeseverler)
hayvanlara işkence.

zor ölen hayvanlar grubundan ve pişerken işkence ile ölüyor. karides, vs de aynı. Kızgın yağda işkence. Bu kadar uçlarda beslenmem gereken gözü dönmüş bir tür olmak istemem.

add it: bu arada ipek de kürk kadar insafsızlık, istemem.
kokoreç yiyip midye yinene laf atan tipler..
o midesiz diye tanımlananlardan biriyimdir.
bir ara ben de deneyeceğim dedim kendime.
baktım midyeye , açtım içini sonra baktım ki o da ne(!) ? ıslak tezek renginde acayip bir şey gördüm.
ondan sonra bir daha denemedim. daha da kötüsü onu afiyetle yiyen arkadaşa acıdım .
acaba midyeye tadı veren o ıslak tezek renginden olan acayip şey mi diye düşünmedim değil.

ıslak tezek
daha önce tattığınız bütün tatları unutun.
yemeğinize ıslak tezek katın , yemeğiniz güzelleşsin.
ıslak tezek
qurmanji'nin katkılarıyla .

aksdnsakldnakld !!!

ne reklam ama !!!
böcek midir çöp müdür ne idüğü belirsiz bi yiyeceği yiyecek kadar midesiz insanlardır. Acaba mide yerine çöp konteyneri mi var yiyenlerde?
Midyenin regl olması da cabası. iğğğrençsiniz iiğrenç.
Bi de iştahla yiyolar ya. Kıtlıktan mı çıktınız naptınız? Tamam nimete burun kıvırmak olmaz lakin bunu da kim nimetten saydı?
midye, tanrının insanlığa bir lütfudur.
inek ve koyun da regl oluyor ama löp löp indiriyorsunuz maşallah.
Long live heavy metal!!
Erkeğin hası sert müzik dinler ve midye yer.
biranın yanında iyi gider.
açılın ben midye profesörüyüm...

ağır metal vb diyen şu entryi (bkz: #42033276) sallamayın.
ayrıca midyenin haram olduğunu söyleyenlere de "hassiktir" deyin.

bakınız muhterem müminler.
sokaklarda midye dolma satan mardinli kekolardan midye alıp yerseniz sıkıntı olabilir.
zira seyyar satıcılarda satılan midyenin menşei belli değildir. nereden toplandığı belli değildir. kıyıya yakın yerlerden, iskele ve duba direklerinden toplanan midyeler ağır metaller içerebilir bu da sıkıntı yaratabilir.

lakin bugün türkiye'de kurumsal midyeciler var.
midye ve midyecilik bir sektör oldu, gayet temiz, hijyenik çiftliklerde midye hasadı yapılıyor son birkaç yıldır.

midye çiftliği örneği;
görsel
görsel

çiftlik midyeleri ağır metal ve foseptik atığı içermez.
ayrıca protein değeri de yüksektir.

günümüzde midye satan kurumsallaşmış firmalar bu çiftlik midyelerini satıyorlar.
yediğiniz midyenin günlük olduğuna dikkat ettiğiniz sürece bir sıkıntı yok.

40-50 tane gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz.

afiyet olsun.

ek-1: midye çiftliği videosu;
https://www.youtube.com/watch?v=xAo0D0kY3TI

ek-2: erdek'teki midye çiftliği midye hasadı haberi;
http://www.yenierdekgazet..._hasadi_basladi-1333.html
yeminim var. midyeyi korurum. midyeme sataşanı çeker vururum. hiç şakam yok. sözümde de dururum. bize midye sevdalıları derler.
aybaşı olan mahlukatı yiyen midesizlerdir. gerçekten çok yazık..
bunu diyen insana "sen yeme ulan ayı" diyen, ağzının tadını bilen insanlardır.