bugün

Ben severim ama fazlasi dokunuyor.
O değil de niye izmirde tavasını yapan bilen eden yok. .
başlığı yarım açıp entryle tamamlamak da ilginç doğrusu. inci sözlük az ötede beyler. gidin oraya. hayır yani ben düzgün başlık açsam bile siliniyor. siz kimden torpillisiniz acaba?
küçüklüğünde yersen damak zevkine oturur ve ilerde de seversin. ama bizim gibi küçüklükte tadına bakmamış bünyeler için çekici gelmeyecektir.
evrimini tamamlamamıştır.
tadını bilmiyorum. Bir kaç kez yemek için niyetlendim ama olmadı. Bana göre değil. Dün Tekirdağ sahilde ben hariç diğer saz arkadaşlarım 20-25 tane yediler.
Normal biridir. Midye damak zevkine uymaz bazı insanlarda. Bir sefer yedim. Ne artı ne eksi oy verdim hakkında.
Hayatımda bugüne kadar sadece bir kez tadabildim, onu da gittigim italyan rastaurant’ında sipariş ettiğim deniz ürünlü spaghetti yemeğinin içinde.
Hoşuma gitmişti ama ondan sonra bir daha yemek nasip olmadı.
zararlarını öğrendikten ve nasıl oluştuğunu öğrendikten sonra katıldığım grup ha yermiyim yerim arada bir çokta severim lakin içinde ki çinko zararlı düzeydeymiş ve denizdeki ne kadar pislik varsa içine toplanıyormuş bilen yeşillendirsin ben de yemeye devam edebileyim.
(bkz: midye dolma)
vardır.
işin ilginç tarafı hiç tattın mı dersin yok der.
ulan yemediğin şeyi sevmediğini nereden biliyorsun?
Ölsün maalesef.
güncel Önemli Başlıklar