bugün

boşa yaşayan insandır.
temizliğe önem veren ama hayatın anlamını yaşamamış insandır.
belki de etyemez insandır.
kokusunun kötü olduğunu düşünen insandır, tiskinmiştir bir kere istesede yiyemez.
ağzının tadını bilmeyen insandır.
bütün bunları tüketenlerin asla anlamayacakları insandır.

yazık lan kimin çocuğuysa.
bir kere yese, yemediği her saniye için pişman olacak insandır.
(bkz: koşer)
ot var yer misin ? diyesim geldi.

edit büdüt: kimin çocuğuysa üzüldüm şimdi.
her seferinde "ağzının tadı olsaa..." diye başlayan cümlelere maruz kalan insandır. bahsi geçen tatları merak etmekle birlikte midesi de almamaktadır.
(bkz: ben)
çok lezzetli tadlardan yoksun kalmış insandır.
midye: denizin pisliğini yer ve gelişir. diğer besin maddelerinden en az 10 kat daha fazla çinko içermektedir. daha başka zararlı maddelerde içerir.
işkembe: canlının pisliğinin biriktiği yerdir. aşırı yağlıdır. kalbe ve damarlara büyük zararı vardır.
kelle-paça: aşırı kollajen içerir ve sağlık açısından ciddi problemler doğurur.
kokoreç: canlının dışkısının vücuttan atılması için kullanılan organ...

1- yahudi yemiyorsa ki bu adamlar yaşa basmaz, vardır bir nedeni...
2- bok var yer misin?

ne yersen o sundur... boktan bir adım öncesiyle karnını doyuran canlıdan adamlık beklenir mi?
midye konusunda çok büyük yanlış bilgilere sahip insandır kendileri efendim. midye denizin pisliğini süzer konusu çok ince bi konudur. sen midyeyi istanbul dan çıkarırsan evet pislik yersin. ama tertemiz bir denizden çıkarırsan sakıncası yoktur. midye sadece süzer. pislik gelirse onu süzer beslenir. denizin kendi doğal akıntısı gelirse onu süzer beslenir. çamur atmayın. diğer konu kokoreç, kokoreç boklu bağırsak olarak adlandırılsa da, mis gibi tertemiz yıkananının bokla alakası yoktur. tertemiz pamuk gibidir efendim. kelle paça, işkembe konusuna gelirsek, o kuzunun tertemiz yıkanmış midesini, karnını görsen sarılıp uyuyasın gelir. pamuk gibi, kar gibidir. yok sağlık açısından yağlı falan filan laflarına gelince de, sanki her b.ku sağlıksal açıdan düşünüpte indiriyosun mideye. Ağzının tadını bilmemektir. gerisi fasa fisodur. bir de şu var tabi. bunlardan tiksinen ve karşı çıkan insanlar genelde cincon yetişmiş tarzdadırlar. belki bir hayvanı kesilirken görmemiş, yüzülürken bakmamıştır ve yabancıdır bu konuya. öyle durumlarda da hak veririm. kokoreç yemeyenlerden adamlık öğrenmemiz konusuna gelince, adamlık ot yemekle olsaydı tüm adamlar ege bölgesi nden çıkardı. şunu da demeden geçemeyeceğim, ben afedersin koç yumurtasını da çok severim. yerim. beyin mesela. bayılırım tuzla yemesine. ayrıca dil, vazgeçilmezim. adamlığımı buradan mı öğreneceksin acaba? elit bir lokantada kurbağa bacağı gelse ezikliğinden ayy çok severim deyip yumulma olasılığı yüzde bir milyon olan cinconlaradır sitemim. ben yiyorum bunları. sen de yemiyosan yemiyosundur. cak cak yapma derler adama.
genç yaşta mide yada bağırsak kanseri olmak istemeyen insandır..yapılan araştırmalar unlu-şekerli gıdalar ve bu türden közlenerek yada yanarak pişen hayvani gıdaların, gastrointestinal sistem kanserleri ile yakın ilişkisi sayısız çalışma ile gösterilmiştir..

kokoreç, sigaradan bile zararlıdır..midyenin içinde çok sayıda ağır metal ve toksik madde bulunmaktadır..

''kültür midyeciliği yöntemi ile temiz havuzlarda üretilen midyeleri'' tenzih ederim tabiiki..

ama haliçten, istinye'den falan çıkarılan midyeden ne hayır bekliyorsunuzki ?

midyenin içerdiği civa miktarından haberiniz var mı ?
hayat damarlarından biri kopmuş insandır.
zavallıdır.
kendini manevi öksüzlüğe terk etmiş insandır.
midesi asla orgazma ulaşmayacak insandır.
çevremdeki pek çok kişiyi temsil eden insan. anlamıyorum zaten şöyle adamları. bir de çay ile sigaranın zevkini asla yaşamayan insanlar vardır ki, aklıma o'nlar gelince ağlayasım gelir.
boşuna yaşayan, ot gelmiş ot gidecek maldır.
midye dışında o benim.

midye yenilmez mi laa.
pek içmeyen insandır kanımca.
saygı duyulması gereken insandır. kendince sebepleri vardır. bu gıdaları tüketmek için fazla zorlanmaması gereken kişidir. ayrıca hayattaki lezzetli şeylerden birinden kendini mahrum bırakmıştır.
içicen 3 tane biranı. (belki 4 hadi en fazla 5) biraz işicen falan. sonra atcan kendini sokağa. seyyar bi kokoreççi bulup en az bi yarım kokoreç yiyeceksin, sonra yine tablacı seyyar midyecilerden 4-5 ne kadar istersen midye dolma yiyeceksin. üstüne sabaha karşı bi kelle paça ya da işkembe çorbası içip eve gidip vurup kafayı yatıcan. oh mis.
ete benzemeyen şeyleri yemek istemiyordur bu insan.

hayır mis gibi et dururken ak geçen bok geçen yerleri yemek?
bak şırdan ve paçayı severim, yemeyene de küserim. ondan da bok geçse de yeri ayrıdır, dil-beyin ne amnoym lan?
güncel Önemli Başlıklar