bugün

aşık olmanın belirtileri arasında gösterilen şey.

+midemde kelebekler uçuşuyor nejat
-hm merak etme 3 güne ölürler
(bkz: karnı bahar) ehe.
deli gibi aç olunduğunda gerçekleşen eylem..

+ midemde kelebekler uçuşuyor nejat..
- ulan hayatım sana yedirmekle geçti be..!!
ayrıca heyecan belirtisidir.
avrupai insan modelinin aşk belirtisidir efendim bu.

o ne olum? aşık olunca insan yemeden içmeden kesilir, sebepsiz yere güler ya da uzaklara dalar falan. kim çıkarıyor hafız bu yeni adetleri?*
(bkz: kafada dolaşan tilkiler)
behlül kayan nihal'in hissettiği durumdur. ardından sorar,

-babam yüzümden anlar mı?
midede kelebek; götte pirelerin uçması...acaba başka nerelerimizde hangi hayvancıklar var düşündürür.
aşk-ı memnu'daki nihal'in behlül ile yattığı gece, behlül'ün içine attırdığı spermlerin hareket edişini tariflemesinde kullandığı sözcükler öbeği.
reflü ülser miğdedeki asit gazdır o gaz. pırtlat geçer.
sevilen, hoşlanılan kişiden duyulan hoş sevimli sözlerin bünyede uyandırdığı sarhoş etkisi.
dilimize çeviri yolu ile geçmiş bir deyimdir.

ing. to have butterflies in stomach.
(bkz: aşk)
gebeliğin 18. haftalarından sonra başlayan durumdur. birde aşık olunca olur.
(bkz: götte pirelerin uçuşması)
kontrol edilemeyen heyecanın, bünyede yaptığı tatlı etkidir.
tamamen psikolojiktir yoksa kelebeğin midede canlı olarak kanat çırpıp uçuşması tıbben ve bilim dünyası açısından olası bi durum asla değildir.
aşık olan kişinin karşı tarafa verdiği tepkidir. hoştur. kişide gülümseme yaratır. *
böcek ilacı için efendim ya da birkaç gün bekleyin ölürler ne de olsa.
ishal olmuş olmaktır muhtemelen.
yoğun mutluluk ve heyecan halinin hissettirdiği şey.
iştahsızlığa neden olur.

ama insanlar, aşık olunduğu için iştahsızlık yaşandığını düşünür. doğrudur ama aşık olmak mideye kelebeklerin girmesi demek. bu da iştahı kesiyor. beyni totoya naklediyor.
Çok heyecandan da olduğu gözlemlenmiştir. Aşk ve açlık da kelebek uçması yapar tabii.
Aşık olmanın belirtileri arasında yer alır
hem sevilen hem fazla heyecan yaptırdığı icin sevilmeyen bi duygudur. Ama eğer bunları hissediyorsan gelecek günler gercekten güzel olcak bunu bil..