bugün

bir maille gelen süper ötesi haberdir, inandırıcılık sağlanması için şu cümleyle başlar: "normalde bu tarz haberleri iletmiyorum, ama bu haber iyi bir arkadaşımdan, avukat olan kız arkadaşımdan geliyor ve iyi bir fırsat gibi görünüyor. o, doğru diyorsa gerçekten doğrudur. en azından insanın kaybedecek bir şeyi yok." gelde inanma şimdi, kız avukat ve doğru diyorsa doğrudur, bir meraktır mailin geri kalanını da okuyoruz. genç kızımız şunları anlatmışmış : "avukatım ve yasaları biliyorum. bu bir gerçek. aldanmayın, aol ve ıntel, aynı pepsi colanın kısa süre önce general elektrik ile yaptığı gibi, mahkeme karşısına çıkmaktan ve milyonluk tazminatlardan korktukları için sözlerini tutuyorlar." yaşadık demekki yalan değil olsa zaten tazminatta bu parayı kazanacaz.. mail bizi uyarmadan da etmiyor: " bill gates şu an servetini dağıtıyor. buna karşılık vermezseniz ileride bunun için pişman olabilirsiniz." e ne yapalım çaresiz dalıyoruz olayı anlamaya: "microsoft ve aol şu an bu metin ile bir deney yapıyorlar (e-mail beta test). bu maili arkadaşlarınıza gönderdiğinizde microsoft iki hafta boyunca izini sürebilir ve sürecektir. bu maili ileten her kişi için microsoft 245 euro ödeyecektir. bu maili gönderdiğiniz ve bunu devam ileten her kişi için microsoft 243 euro ödeyecektir. bu maili alan üçüncü kişi için ise microsoft 241 euro ödeyecektir. iki hafta sonra microsoft size posta adresinizi teyit etmeniz amacıyla size ulaşacaktır ve size bir çek gönderecektir." vay anam vay, kaçırılır mı şimdi bu, atan arkadaş da eklemiş zaten "bunu kandırmaca gibi düşündüm, fakat bu maili aldıktan ve ilettikten iki hafta sonra microsoft benden posta adresimi istedi ve 24800 euronun üzerinde bir çek aldım." biz sakın böyle bir eşeklik yapmayalım diye. bir de acele edilmesi lazım "bu test bitmeden önce cevap vermelisiniz". ee bu microsoft un bu işten karı ne diyenlere "ıntel ve aol`in kendilerini dünya çapındaki en büyük hizmet şirketi yapacak bir füzyon üzerinde çalıştıkları doğru ve en çok kullanılan program olduklarını garantilemek için bu testi uyguluyorlar."

ilgilenen keklere bazı bilgiler var onları da iliştirelim: charles s. bailey general manager field operations 1-800-842-2332 ext. 1085 or 904/245-1085 or rnx 292-1085 mailto:charles_bailey@csx.com
(bkz: bi siktir git dedirten efsaneler)
(bkz: forward mail manyakları)
haberin inandırıcılığını sağlamak için bu kadar kasan arkadaşa helal olsun ciddi emek sarfetmiş demek lazım gelir. *
(bkz: maile bakmam baksamda forwardlamam)
(bkz: komsuda piser bize de duser)
(bkz: komedi dalında oscar alması gereken başlıklar)
microsoft göle maya çalıyordur bence. denemedikleri bir o kaldı . ya tutarsa değil mi ama..
(bkz: toplumsal deney)
(bkz: o değil de bi msn paralı olacak vardı o ne oldu)
(bkz: forward ile vahi de gelse okumam)
(bkz: patricia teyze)
(bkz: gerzek avı)
(bkz: ulan böyle bi ibnelik yaptın da eline ne geçti).
bizim servetimiz bize yeter diyerek geri çevrilmesi gereken dağıtım hadisesi.

(bkz: servet çetin)
kendisine sunulan her türlü zokayı yutan cehaletin daimi askeri olan insanlar için uydurulmuş yalandır...
inanmıyorum ama ya doğruysa felsefesinin sonuçlarından biri...

inanıyosun vallaha inanıyosun ...
bu maili yollayan salak arkadaşlarım yüzünden mail hesabımın spamlarle dolduğu maildir.

Not: iğrenç bir tanım oldu ama nihayetinde tanım tanımdır.
(bkz: yüreğinin götürdüğü yere siktir git bi çay koy ya)
herkese çekilişsiz kurasuz 100 kontör reklamına kananlar olduğunu düşününce buna inananların oranı fena halde çoktur diye düşündüren, gelmiş- geçmiş en saçma uydurma. aynı zamanda memlekette melodi ve duvar kağıdı için 50 kontör harcayanlar da vardır.

(bkz: inanılmaz ama gerçek)
ahahaha ilk defa karşılaştım böyle bir durumda. forward maille zengin olan tek bir kişi bilmiyorum, ama tüm herkes bir kişinin çok zengin olduğunu biliyor. adamın birisinin teyzesi microsoft'tan yüklü bir çek almış mesela. şimdi başlığa tanım entrysindekine benzer bir mailde bana geldi. yalnız, bendeki mailde güvenirliliğinin teyit edildiği kız arkadaş değil, sadece bir arkadaş. mahalle baskısına bağladım bunu ben. cinsiyet belirtilmemiş, sonra mailin dolaşımına sebep olan charles s. bailey değil matematik öğretmeni ahmet dipici, bir diğeri de nihat doğualp imiş. arkadşalar parayı vurmuşlar, 24000 avro almış. hemen bill'i aradım, teyit için. "yok abi öyle bir şey, biz de muzdaribiz bu konudan birileri bizim adımıza para dağıtıyormuş" dedi.
aziz nesin'in ne derece haklı olduğunu bir kez daha algılamama sebebiyet veren hoax.
windows korsansa para verilmiyormuş.orjinal olmak zorundaymış. hem korsan kullan windows'u hem bill dayı para versin sana yok oyle bişi...
(bkz: microsoft serverını dağıtıyor)
facebook un forward leyin bakalım ne olacak postlarına inanan gerizekalıların* hala forwardlemeye devam ettiği spam maildir.
güncel Önemli Başlıklar