bugün

gerçek olan düşüncedir.adı geçen bu partinin iktidar olabilmesi için öncelikle ırkçı zihniyetinden vazgeçmesi gerekir.her zaman türklüğü abarta abarta yere göğe sığdaramamış olmak, diğer milletlerin tepkisini çekeceğinden , bu partinin iktidar olması bir hayalden öteye gidemeyecektir. doğu ve g.doğudan doğru dürüst oy bile çıkaramayacak olması da ayrı bir gerçektir.
mhp nin türk tarih sahnesinde ve türk siyaset sahnesinde daha önce iktidar da olduğu yıllara bakılınca tamamen yanlış bir söylemdir.

daha önce olmuşsa yine olur.
(bkz: milliyetçi cephe)
(bkz: anasol-m)
mhp yi hala ırkçı zanneden ergenlerin kısmen doğru tespitidir. mhp hiçbir zaman salt türkçü olmamıştır bu sebeple bir bok olamamıştır zaten. Türk-islamcı çizgisinde arnavut, boşnak, kürt, çerkes, arap ve bilumum diğer etnik müslüman döküntülerle mhp iktidar olamaz doğrusu budur.
Tarafımca görünen o ki uzun bir süre akp'nin ipi göğüsleyeceği ortadadır.O yüzden kimsenin ölmesine gerek kalmadan iktidarın değişeceğini sanmıyorum en azından insanlarımızın düşünce yapıları değişinceye kadar.
(bkz: ölmek var ölmek yok)
haklılık payı olan önerme.
Lakin zaten mhp iktidar olmustur bu ülkede. 12 eylül 1980, mhp nin iktidara geldiği tarihtir.
Tevekkeli değil, türkeş'in "düşüncelerim iktidarda ama ben hapisteyim" demesi.
memleket elden gidiyor, ama bizim halkımız hala durumu gözardı ederek bu tür konuları konuşuyor. anlamıyorum, uyandım ama uyandıramıyorum...
bu zihniyetle seçimin kazanılması imkansız olduğu için kısmen doğru olan önerme.

ha gün gelir gargamel kürsüden iner - evet devlet bahçeliye ailecek gargamel diyoruz -, parti programı yalnızca pkk meseleleri ile uğraşmaz belki o gün olabilir.
rakipleri ölürse olur.
olmasın zaten gerek yok.
Turkluk var oldugu surece milliyetci turkiye ideali bitmeyecektir. Ve bitmez bigun elbet basaracagiz mhpyle yada degil hedef milliyetci turkiye turana kadardir.