bugün

halkımız soruyor, "mhp'ye neden oy verelim", "mhp'ye oy verirsek oyumuz boşa gider mi?" yahut "bizim vereceğimiz oy ile ne olur?"
(http://ulu.so/u5bhgf)

vatandaş, senin verebileceğin bir oy herşeydir.

senin vereceğin bir oy bu vatanın kaderini tayin etmek için çok önemlidir.

senin vereceğin bir oy, çanakkale'de düşmana atılan kurşun kadar kutsal, uhud'da müşrik'e atılan ok kadar mübarektir.
senin vereceğin bir oy başbuğ attila'nın avrupa ovalarını yeniden çiğnemesi, kürşad'ın çin sarayını yeniden basması, çaka bey'in ege'de yeniden donanma inşa etmesi demektir.

"benim oyumla ne olur" deme, senin oyun ile çok şey olur.

senin vereceğin bir oy ile bakan çocuklarının evinden para kasası çıkması önlenir, senin vereceğin bir oy ile ayakkabı kutularına para saklama devri sona erebilir, senin vereceğin bir oy ile medya halkın haber almasını engellemekten vazgeçebilir.

senin vereceğin bir oy, hırsızlığın, yolsuzluğun, rüşvetin ve haksız rekabetin sonu demektir.

senin vereceğin bir oy ile internet sansürsüz, vatandaş özgür olur.

senin vereceğin bir oy ile apo şerefsizi hakettiği cezayı, pkk'lı köpekler de layık oldukları sonu görür, senin vereceğin bir oy ile bir tek kilovat saat dahi kaçak elektrik kullanılamaz, senin vereceğin bir oy çiftçiye mazot, ekinine tohum, sofrana bereket olur.
senin vereceğin bir oy memura insan gibi yaşama hakkı, işçiye emeğinin karşılığı olur.

senin vereceğin bir oy, güçlü türkiye, güvenilir ülke olur.

senin vereceğin bir oy ile 200 milyonluk türk dünyası mutlu ve baki olur.

unutma, son sırada, al bayrağın üzerindeki üç hilale çekinmeden bas mühürü.

senin vereceğin bir oy, milyonlarca oy demek, mhp iktidarı ile güçlü türkiye mutlu bir millet demektir.

ses ver türkiye...
(bkz: 3 hilal en güzeli düşünme bas ona evet i)
görsel
Mevcut seçim sistemiyle ilgili bir durumdur. Ülkemizde uygulanan (bkz: d hondt) sistemi ile oyun boşa gitme ihtimali de faydalı olma ihtimali de vardır.

Şöyle ki diyelim ki A şehrinde 3 milletvekili chp, 1 milletvekili akp, 0 milletvekili mhp çıkarmış olsun ve geriye son 1 milletvekilligi kalsın.

Kalan oylar ise; Chp 50.000 Mhp 49.999 Akp 49.999 olsun. Böyle bir durumda Mhp'ye gidecek 1 oy daha önce mhp hiç milletvekili çıkarmadıgından dolayı milletvekilligini mhp'ye verir. Yalnız Mhp'nin oyları 49.999 degil de 49.998 olsa ve sizin oyunuzla 49.999 olsa oyunuz boş oy olacaktır ve işe yaramayacaktır.

Siz mhp'ye degilde oyunuzu akp'ye atıyor olsanız chp ve akp eşitlenecektir ve ikiside milletvekili çikarmıs oldugundan genel oylara bakılacaktır ve orada yüksek alan milletvekilini alacaktır.

Eger bu noktada oyunuzu chp'ye ya da herhangi akp mhp dışında bir partiye atarsanız da milletvekilini chp alacaktır.

Yani işin özü siz bu rakamları daha önceden bilemeyeceginizden dolayı kafanıza göre oyunuzu atın gitsin. Oylar sizden hesaplamalar bizden.
diğerlerine verilen oylardan çok farkı olmayacak olan oydur.

10 tane üst düzey yöneticisinin hepsinin ahlak dışı kasetlerinin çıkmasının üzerinden daha çok zaman geçmemişken bile mhp ye oy vermeyi uhud ta müşriklere ok atmak olarak görmek için rüyalarda olmak gerekir. dini siyasete alet etmek gelenek haline geldi demek ki.

adana'da mhp yöneticilerinin kendi aralarında yolsuzluk suçlamaları bile unutulmamışken, mhp nin yolsuzlukların en büyük mücahidi olacağını savunmak hayalperestlik bile olmaz.

edebi yönü güzel ama gerçeklerle bağdaşmayan istekler silsilesi yani. olmamış biraz daha çalışmak gerek.

edit: apo yakalandığı zaman mhp nin iktidarda olduğunu söylemiştim. bunun yanlış olduğunu belirten arkadaşlar oldu. evet bu verdiğim bilgi yanlış olmuş. asıl belirtmek istediğim aponun idam kararında mhp nin bu karar alınırken iktidar ortağı olduğuydu. mecliste tüm mhp vekilleri red oyu verirken, kurulan adalet komisyonunda komisyonun mhp li üyeleri çekimser kaldığı için, karar 10-7 olarak kabul ediliyor. eğer mhpli üyeler red oyu kullansaydı idamın kaldırılması maddesi 12-10 reddedilmiş olacaktı. anlatmak istediğim buydu.

anlatmak istediğimin özünü değiştirmese de, yaptığım ufak bilgi hatasından dolayı özür dilerim.
maalesef icraate dönüşmeyecektir.

not: işçiyim.
bazen belediye secimlerinde chp guclu olmadigi icin akp kazanmasin diye verilen oydur.
düşmanın bağrına saplanan bir Hançerdir. bu kadar net!
(bkz: mhp ye oy verin akp ye yol verin)
499999 e 499999 ise bir işe yarayabilir partisi için.
Ak parti kazanmasın diye verecek chp liler varmış. Sanırım onlar biraz malmış. Seçimden bir gün sonra, eğer mhp kazanırsa chp nin en büyük düşmanı olacaktır.
gereksizdir. yapılmaması gerekendir. mhpnin belediyesinden ne beklenir yapmayın gençler akpli belediyelerin ne kadar çok çalıştığı ve icraatları ortada...
Bisküvit tir.
akp ye alternatif olabilir,
ak partinin böğrüne indirilen birer kılıçtır..
(bkz: mhp ye neden oy vermiyorsunuz)
aslında akp ye atılmış demektir.
Akp ye gitmektedir.
...Vatan hainlerine bir kurşundur!
Boşa gitmemiş olan oydur.
Yarısı akp ye gidiyor.
aslında Akp'ye verilmiş demektir.
chp veya hdp'ye verilmiş oydan daha hayırlıdır.
en hayırsız oydur. gerek yoktur. boşuna oy vermeyin.
akp'ye verilmiştir.
1 Kasım 2015 seçimlerine kadar ülkenin teminatıydi. Lakin ondan sonra Devlet Bahçeli sayesinde de maalesef tüm ulkuculerin ve milliyetçilerin kabusu olan duruma dönüştü. iktidara koltuk değneği oldu.
ne yapacağını bilmeyen ülkesini seven insanın verdiği oydur.

bir yandan çözüm süreci taraftarları, öteki tarafta ölen pkk'lılara ölen milletvekili bulunan parti var iken bir şey değişmeyeceğini bilse dahi iyi niyetle çaresizce vermiştir o oyu.

devleti, milleti, kültürü, dili için iyi veya kötü, doğru veya yanlış elinden geleni yapmıştır.
mındar olan oydur.