bugün

(bkz: selim pusat)
türkiye'de belli bir kesimin zihniyetidir, eleştirilmeli, fakat hakaret edilmemelidir.
bölünmek istemeyiz derler ama diğer ırkları aşağılarlar.über zekidirler.
etikhaber . com sitesinden takip eder haberleri bu sığ zihniyet.
....hapisteki pkk militanına oy vermek suretiyle onu milletvekili yapıp devletin milletin tüm olanaklarından yararlanmasını sağlayan zihniyetten daha insancıl olduğu kesindir.
karabatak gibi bir zihniyettir. bir bakarsınız bir seçimde mhp'nin oyu yüzde onlardadır, sonraki seçimlerde yüzde yirmilere dayanır. o arada ne yapıyorsunuz hocam?
aday farkını gören zihniyettir. adamlar kaliteli adaylar koydular sonuçta aday kazandı. bu sayede parti de kazanmış oldu. Kim ne derse desin bir çok yerde mhp çok kaliteli insanları başkan adayı yapmıştır. bu da ister istemez başarıyı getirdi. Ben kazananların çoğunun zihniyet olarak mhp fikirlerini savunduğunu bile düşünmüyorum.
Mhp'ye oy veren zihniyet diye bir şey yoktur. Kendi özgür iradesiyle, kendi demokratik tercihini yapmaya yetkin insanların, kendisine tanınan bu hakkı kullanmasıdır sadece olay. Türkiye Cumhuriyeti'nde kaç tane siyasi parti olduğunu bile bilmeyen, klavye karşısında ona buna bok atarak kanındaki adrenalin seviyesini gıdıklayan cücük beyinciklerin tasası olmuştur nedense bu insanlar.

Demokrasinin en temel ilkesidir siyasi partiler. Bir siyasi ideolojiyi temsil ederler. Sizin sadece Vatan Sevgisi dediğiniz koskocaman bir mirasın temsilcisi olan bir siyasi partiye oy vermek neden bu kadar garip gelmektedir? Aklınızın yeterlilik seviyesini geçen bir şey mi ki bu Mhp'ye oy vermek? Türkiye Komünist partisine oy vermek neden bana garip gelmiyor? Siyaseti bir kavga aracı olarak görme cehaletinden bir sıyrılabilseniz; sizin gibi düşünmeyen herkesin cahil ya da aptal olmak zorunda olmadığını bir kavrayabilseniz Türkiye'de o kadar çok sorunu halledeceğiz ki... Ama yoook... Ben sırf Mhp'ye oy veriyorum diye gerizekalıyım. Sen de bunu bana anlatacak kadar siyaset bilimini yalayıp yutmuşsun. Aferin çok iyi düşünmüşsün.

Hiç bir Milliyetçi Hareket Partisi mensubu kimse, senden daha fazla vatansever olduğunu idda etmiyor ki. En azından ben öyle düşünmüyorum. Bu ülkede Chp dışında parti olmamalı mı? Tek partili rejimle kaç yüz yıl daha idare etmeliyiz? Böyle sığ bir düşünce olabilir mi? "Sen kim oluyorsun da birinin siyasi kararını küçümseyebiliyorsun" diye sormazlar mı adama?

(bkz: Bana bunlarla gelmeyin)*
zorunuza mı gitti gülüm?

diyen zihniyettir.

(bkz: ne güzel)
akp'den de chp'den de bir halt olmayacağını anlayıp, belirli bir dava yolunda emin adımlarla yürüyenlerin zihniyetidir.
istanbul da bazı ilçelerde akp belediyeleri almasın diye chp yi desteklemiş zihniyettir.
Bilinçli veya bilinçsiz şekilde faşizme oy veren zihniyettir.
neyi merak ediyosun, sor söyliyim diyen zihniyettir aynı zamanda.

bilmiyorsan sor öğren aslanım.
vatanseverliği marifet sanan zihniyettir. halbu ki herkeste olması gereken bişey zaten.
milliyetçi olduklarına inanılan zihniyet.
chp ye oy veren zihniyet'ten tek farklılığı direk milliyetçiliği dile getirip savunması. yoksa al altı oku sok bozkur'tun gözüne gözüne.
akp ye veyahut chp ye oy veren adamlardan farkı olmayan insanlardır. maalesef. bir şeylere inanmak.

hepsi yalan ama işte. sonuçlar ortada.

osman durmuş u hatırlayan var mı?
statükoya, ırkçılığa, militarizme oy veren zihniyettir. ancak! oy veren vatandaşların hepsini bu şeklide de yaftalayamayız, zira düzen paritleri medya güçleriyle her gün insanların beyinlerini yıkayarak etkilemektedirler. yani bugün bu adam mhp'ye oy verir, yarın gider akp'ye veya chp'ye...

şimdi sorarım size, mhp'nin terör olaylarının arttığı dönemlerde, apo'nun yakalandığı dönemde oylarının artması tesadüf müdür?

demem o ki temel değerler ve insanların duyguları üzerinden siyaset yaparsanız, insanlar arasında ayrımcılık yaparsanız o insanlar da aç ve işsiz olduklarını bi güzel unuturlar, yapay gündemlerle oyalanırlar.

insanların duygularını kullanarak onları uyutmaya, savaş naraları atmaya devam...

-ya bi küresel ısınma sonucu dünyanın sona gitmesi vardı, n'oldu ona?
+kardeşim bizim sınırların ilerisi bizi ilgilendirmez, akıllı ol.
güncel Önemli Başlıklar