bugün

7 haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde oyunu mhp den yana kullanan vatandaşlara neden mhp yi tercih ettiklerini soran soru cümlesi. bir çok sebep olabilir, gittiniz kendinizce bir nedenden dolayı oyunuzu kullandınız bu oy sonucunda partiniz beklentinizi karşıladı mı, istediğiniz şekilde bir politika sergiliyor mu, verdiğiniz oydan dolayı memnun musunuz pişman mısınız bunu soruyorum.

gerçekten merak ediyorum mhp liler verdikleri oylar sonucunda dün meclis başkanı seçiminde partilerinin takındığı tutumu beğendiler mi? hdp ile aynı safta yer almayız safsatasını geçiniz onu söyleyecek olan açsın geçen dönemde mhp nin hdp ile aynı yönde tavır takındığı aynı tarafta yer aldığı meselelere baksın, kısıtlı siyasi bilgisiyle kafamızı şişirmesin lütfen. chp ye bok atmayı da geçiniz çünkü daha 1 yıl önce cumhurbaşkanlığı seçiminde birleşip ortak aday çıkardınız 1 yılda ne değişti ne oldu da chp yi düşman gördünüz? haa chp hdp yi meclise soktu şuursuzluğu var bir de ki evlere şenlik chp seçmenine defalarca çağrıda bulundu oyunuzu başka partiye vermeyin diye adamların iradesine müdahale edecek halleri de yok veren gitti yine verdi üstelik bir önceki dönemde de bu adamlar meclisteydi. aynı meclisin içinde yer aldınız, aynı komisyonlarda oy alıp aynı tarafta oldunuz sırf adı bdp den hdp ye dönüştü diye mi böyle oldu ya da adamlar sizin kadar vekil sahibi oldukları için hasetlik mi ediyorsunuz hazımsızlık mı var?

hdp yi yok sayıyorsun tamam partine oy veren insanların da isteği budur o zaman onların isteğini yerine getirmek yükümlülüğün var anladık. ama hdp yi yok saymak demek o partinin bir konuda beyan ettiği görüşe göre kendi safını belirlemek midir yoksa hdp ne yaparsa yapsın biz doğru bildiğimizi yaparız demek midir? hdp ülke menfaati için çalışsa siz zararına çalışacaksınız demek ki aynı safta yer alamamak için.

ya da gerçekleri söyle ben akp ile koalisyon yapacağım, omurgasızım, bunu açıkça söyleyecek dile getirecek cesaretim yok sonuçta tükürdüğümü yalayacağım de biz de hak verelim. tek bir ihtimal daha var akp nin devlet beyi tehdit ediyor olması ki eğer kaset maset işin varsa da kendi şahsını kurtarmak için hem vatan menfaatlerini hem de partiyi geri plana atıyorsan da en büyük karaktersiz sensin demektir öyle bir durum varsa basar istifayı gidersin mhp senin yönetimine muhtaç değil.
Siyasi görüşüme en yakın parti olarak gördüğüm için oy verdim.
Mevcut siyasi tabloya göre mhp'nin tavır takınması gerekirdi. Ama mhp hala hdp'ye açık açık düşmanlık sergileyerek "ılımlı sağcılar"ın oylarını başka partilere kaçırıyor. Mhp'nin ideoloji olarak taban tabana zıt olduğu hdp'yle sürtüşmesinden daha doğal karşılanacak başka bir şey olamaz. Zaten mhp-hdp ilişkisinin detaylarını anlatmaya gerek yok, herkes az buçuk fikir sahibidir bu konu hakkında. Ama hdp'nin mecliste olduğu bölümü flu görünce oradaki hdp'li vekiller yok olmuyor. Bunun da farkında olmak lazım.
Dünkü meclis başkanlığı seçimine gelecek olursak millet şu sıralar partilerin ne dediğinden çok ne yaptığıyla ilgilenmekte. "Mhp akp'nin adayını başkan yaptı." Cümlesini sarf eden birine sizin herhangi bir demeciniz etki etmez. Zaten yaptığınız icraat de tam olarak bu.
deniz baykala oy vermeyecek kadar adam oldukları için oy verdim mesela.
akpye gıcıklık.
ben vermedim kendi aldı.
gene olsa gene mhp. inadına mhp, bölücülere karşı mhp. türklük için mhp, atatürk için mhp. CcC mhp CcC
iktidar olsun diye. Ama adamların iktidar olma gibi bir fikri yokmuş hiç olmamış boşuna konuşmuş yıllarca boşuna vaatte bulunmuş. Erken seçimde oyum akp ye.
Kardeş sana tek sözüm sizin gibi hdp'ye karşı stockholm sendromu yaşamadığım için attım mhp'ye oyumu.
Meclis başkanlığı seçiminde mhp ne akp adayına ne de chp adayına oy atmıştır bu mu koltuk değnekçiliği.Bende sorarım çatı aday ekmel beye niye chp oy atmadı.
Ben hdp'nin ülke menfaatine çalıştığını düşünmüyorum.O yüzden hdp'yi yok sayıyorum.
(bkz: akp götü yalasın diye)
çünkü vatanseverim !
Mal olduğumuz için. Mhp bu ülkedeki en büyük fazlalıktir. Turkiyenin önünü tikamaktan başka yaptığı, hizmet ettiği hic bir halt yoktur.
çok yerinde bir soru. sanırım yanıtı da şu:
" biz ayak kokusu, tespih ve hanzoluk üçgeninde yaşayan küf mantarlarıyız"
evet bu seçim akp ye veriyorum dedim ama akp ilçe teşkilatı olarak sandıkta rte - mhp kombini yaptık. şimdi neden bu tercihi yaptınız diye soran olacak buna yanıtı en güzel olarak MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt vermiştir.

"Erdoğan’la bir olmayacaktık da, 'kocam domuz etini 7 dakikada bitirdi' diyen dinsizlerle mi bir olacaktık, 'sabah okunan ezan sesinden tiksiniyorum' diyen CHP’li ile mi bir olacaktık"

seviliyorsun bahçeli reis. mhp dışında ülkücülük yapanlar yahudi dükkanında asılı besmeleye benzer.
(bkz: neden mhp ye oy verdiniz) olan soru cümlesinin devrik halidir.
görsel
güncel Önemli Başlıklar