bugün

kurulduğu günden bugüne milliyetçi çizgiyi benimsemiş bu güzide partimizin ne işe yaradığını sorgulayan akıl yürütmedir. pek yürümemiştir lakin.
cumhurbaşkanlığı seçiminde meclise girmek. bunun dışında bir katkısını ben görmedim.
(bkz: aradığınız katkıya şu anda ulaşılamıyor)
(bkz: 0)
yağ ve dizel katkısıdır.
(bkz: geçtiğimiz zamanlardaki gomünüst, alevi vb...cinayetleri)
sahi soyut bi katkısı oldu mu da somut arıyoruz?
yüksek desibelde ses.
12 eylül için gerekli olan sağ-sol çatışmaları.
ideolojinin i'sinden anlamayan birçok genci aynı çatı altında toplayarak toplumu başıboş insanlardan nispeten kurtarması.
akılsız lise gençliğinin boş siyasi fikrini doldurmak.
brutal vocal alanında yepyeni bir yetenek.

(bkz: devlet bahçeli)
idam cezasının kalkması. bu partinin güzide yöneticileri apartman sözleşmesi imzalama mantalitesinden kurtulamayıp meclise girdikleri dönemde ülkemize yaptığı katkı (!).

(bkz: geçti artık ürüme)
tırsak gençlerin arkasını kollamak amacıyla takılabileceği ocak diye adalandırılan yerler.

vesselam...
(bkz: gürültü patırtı)
(bkz: dayak)
tartışmasız 'ülkü ocakları'dır. ama işsiz üyelerine sıradan işler bulmak ve bir kavga olduğunda adam toplamaktan başka bir işe yaramamaktadırlar bu ocaklar.*
null
zero
(bkz: devlet bahçeli matematiği)

2009'daki iki sıfırı atın. 2 ve 9 kalır. toplayın 11 eder. iki sıfırı kaldırdık. ne kaldı 29. 11 ile 29'u toplayın ne oldu, 40. milliyetçi hareketinin 40. yılı.
insanın kendini hayvan ile özdeşleştirmesi. Ya anlamıyorum arkadaş insan neden kendini ite benzetir?
mhp'nin şu an yapacağı en somut katkı tarihiyle yüzleşerek bir zamanlar emperyalizmin hizmetinde kandırılmış olarak yaptıklarını itiraf etmek ve antiemperyalist bir yemin etmek olmalıdır. aynısını chp'de yapmalıdır. tarihi reddedemeyiz ancak tarih için özür dileyebiliriz. bunun artık tam zamanı. mhp'lilerin büyük kısmı bir zamanlar boğazlamak istedikleri solcuların bir kısmının kendileri gibi milliyetçi ve yurtsever olduğunu gördüler. evet solcuların, sosyalistlerin haini pek bol ama vatansever olanları da hiç az değil.
yoktur. işçi, esnaf, memur hakları desen ortada yoklar. kadına şiddet desen ortada yoklar. zamlar desen ortada yoklar. insanlar ölüyor desen ortada yoklar. ama bir bayrak yakılsa ilk bunlar tepki gösterir.

tabi şu katkısını unutmayalım. akp'yi tek başına iktidar yapmıştır. bu sayede istikrar sürmekte, terör olmamakta, şehit gelmemekte, analar ağlamamakta, ekonomi iyiye gitmektedir.
mhp'lileri başlığa bekliyorum. bu sayede mhp'nin ülkeye somut katkılarını öğrenebiliriz. belki gerçekten katkısı olmuştur da gözden kaçırmışızdır. *
chp den kat kat fazla olduğu muhakkaktır. milli duruşu yeter. son zamanlardaki tutumunu eleştirsek de böyledir. hiç olmazsa bazı partilerdeki gibi alanen ajan olduğu belli adamları partide barındırmıyorlar. ulusal güvenlik herşeydir.
tekrar söylüyorum, mhp'liler başlığa bekleniyorlar, özellikle eksileyenler. eksilediyseniz demek ki bir katkısı var. yazın da öğrenelim yahu!

yoksa da dürüstçe yazın abi, "mhp'liyim ama adam doğru söylüyor lan, gerçekten ülkeye bir katkımız yok." yazın.

tanım: mhp'nin katkılarından ülke için olanlarıdır.
Ülkeye katkılarını saymak zor.

Akp ye olan katkılarını saysak?