1. ?.
  milliyetçi hareket partisi'nin akp'ye kurmu$ olduğu tuzakdır.

  $imdi ba$a dönelim evet türban konusuna. ak parti nin üniversitelerde türban serbestisi için ayaklandığı sıralarda hiç kimsenin beklemediği bir $ekilde mhp destek verme kararı aldığı zamanı hatırlayalım. mhp genel ba$kanı devlet bahçeli akp ye destek verdiklerini açıklamı$, ak parti'de bunun gazıyla meclise teklifi sunmu$tu.

  aslında her $ey bir tuzaktan ibaretti. olayın iç yüzünü incelediğinizde bunun farkına varmanız hiç de zor olmayacaktır. mhp ak partinin bir an evel türban serbestisi teklifini vermesini istemi$ bu sebepten desteği vermi$tir. bahçeli'nin verdiği desteğin asıl amacı ise yasa tasarısını ak parti teklif ettiği zaman 'laikliğe aykırı eylem'de bulunmaktan dolayı anayasa mahkemesinin kapatma davasını açacağını çok önceden bilmesinden kaynaklıydı.

  i$te yukarda belirttiğim gibi akp'yi türban konusunda punduna getirip, gazı veren mhp genel ba$kanı devlet bahçeli'nin kurnazlığı ak partiyi bir anda kapatılma davasıyla kar$ı kar$ıya bırakmı$tır.

  dava sonucunda akp kapanmasa da uyarı almı$tır ki aldığı bu uyarı dahi ak parti'nin 'bizim amacımız islam cumhuriyeti değil, sadece özgürlük' imajının dı$ına çıkmasına yetmi$tir. partinin imajını zedelemi$tir.
  3 -1 ... bodrumtorbası
 2. ?.
  yargi darbesini hazirlayacak adimlardan biriydi..bu derece komplolar kurulabilir; cunku o kadar ki anayasa mahkemesi mezkur yasanin iptali kararini verdiginde mhp li kurmaylar karara saygiliyiz diyebilecek kadar suskun durmuslardir..

  ki ayni surede bulent arinc cok sinirliyim anlasilcak bir durum degil gibi beyanatlar veriyordu..

  evet dogrudur tuzak kurulmustur.hem de gucunu anadoludan muhafazakar-milliyetci siniftan alan bir parti tarafindan kurulmustur..bu da mhp nin 70 milletvekilinin cok oldugunu gosterir.

  burdan ne cikaracagiz mhp 20 vekillik bir partidir.
  2 -1 ... olurmuuu
 3. ?.
  mhp ak parti'ye tuzak, muzak kurmamıştır. türbanı serbest bırakmak mhp'nin de vaatleri arasında vardır. teklifi veren sadece mhp olsaydı ve o hükümette akp olmasaydı şüphesiz kimsenin laiklikle ilgili bir telaşı olmayacaktı. fakat akp'ye destek veren olunca mhp; kendi başını da belaya soktu diyebiliriz.
  -1 ... jamall
 4. ?.
  peşin hükümle bakanların yanlış gören gözleri ile gördükleri tuzaktır. başörtüsü konusunda mhp kadar samimi bir parti daha yoktur. deniz bölükbaşı'ya atfen böyle bir planın varlığından ilk bahseden ismin milliyetçi camiadan nefret eden balçiçek pamir olması iddaya güveni zaten azaltıyor. bu ülkede başörtüsü mitingi ilk defa erzurum'da ülkücüler tarafından düzenlendi. ülkücü camianın ve mhp'nin bu konudaki samimiyetini sınamak kimsenin haddi değildir. onun yerine, mhp'nin önerisine kadar iki satırlık taslağı olmayan akp'nin samimiyeti sınanabilir. mhp olmasaydı bu konu gündeme yine gelmeyecekti. yine mhp'nin samimiyeti yerine akp iktidarına kadar allah'ın günü eylem düzenleyen, akp iktidara gelince sanki başörtüsü meselesi çözülmüş gibi birden eylemlerini bırakanların samimiyetlerini sınamak çok daha yerinde olur. sahi sizin davanız islam mı yoksa akp mi?
  ... nerde kalmistik
 5. ?.
  politikanın anlamını bilenlere çok iyi bir politika örneğidir.
  1 ... uypaciyakoverbeni
 6. ?.
  mhp'nin türban konusundan nemalanma, pastayı ikiye bölme çabasının yanlış anlaşılmasıdır.
  -1 ... moltisanti
 7. ?.
  hic oyle saglam bir hafiza gerektirmeyecek bir olay hatirlatiyor bu durum bana..senee gecen sene meclis cumhurbaskanligi seciminde saglanmasi gereken 367 kisilik oturuma katilmayan sag partiler(ki bunlarda darbe ile tehdid edilmistir)

  27 temmuzda halktan en guzel cevabi almistir, mhp de bu cikarci oyununun bedelini odeyecek..ben sana 70 fazla diyorum.
  1 -2 ... olurmuuu
 8. ?.
  yazarlara meclise girmeyen sağ partilerle, 367 meselesini çözüme kavuşturan mhp'yi karıştırma fırsatı veren tespit. mhp'nin karşısında ellerini oğuşturanların ellerinin böğründe kalıp kalmayacağını bir daha ki genel seçim de * göreceğiz.
  -1 ... nerde kalmistik
 9. ?.
  mhp nin 2010 tek basina iktidar hedefi ile daha da komiklesen tuzak..

  ayrica adalet ve kalkinma partisi karsisinda mhp hic de elleri ovusturulacak bir parti degildir.akbaba siyaseti ile kapansada sagin en guclusu olsak diye dus kuran mhp nin nasil el ovusturdugunu gorduk.
  1 -1 ... olurmuuu
 10. ?.
  siyasi partilerin iktidar olmaktan başka hedefleri olabileceğini sananlara komik gelen tuzak. dur lan, komik olan aslında biziz, olmayan tuzağa don biçiyoruz. fanatik akp'lilerin kanımız aksa da zafer akp'nin benzeri düşüncesinin tezahürü.
  1 -2 ... nerde kalmistik