1. 1.
  Türkçükte taviz yoktur. Mhp taviz veriyor sonuc olarak mhp türkçü degildir. zaten türkçü gençlerde 1969 dan sonra partiyle iliskiyi kesmistir.
  3 ... burda cok kiz varmis
 2. 2.
  (bkz: Faşizm)
  4 -2 ... anonymous26
 3. 3.
  Mhp nin ideolojisinde ırkçılık derecesinde türkçülük var sanıp, isminde de geçmesine rağmen hala ırkçılıkla milliyetçiliği ayırt edemeyenlerin kafasındaki sorun kadar ciddiyyet arz etmeyen sorundur.
  1 -1 ... desperadof f1
 4. 4.
  olmayan durumdur. öncelikle selocu kekoları hiçbir şekilde ilgilendirmeyen bir durumdur mhpnin türkçülüğü. gidin kendi çöplüğünüzde otün.

  mhp en nihayetinde bir siyasi partidir. kekolar bile oy alabilmek için türk taklidi yapıyor bu ülkede. her parti oy potansiyelini arttırmak için farklı kesimlere açılır. mesela akpli tanıdıklarım tayyip alevi kardeşlerim dedi diye kızıyorlar. sen gelme lan ayı diye belli kesimi dışlarsak siyasi linçe uğrarız. bu milliyetçiliği aşan yanlış bir durumdur.

  1969 kongresi çok olaylı geçmiştir. fakat bu olaylar abartıldığı gibi türkçüleri partiye küstürmemiştir. nihal atsız 1974 yılına kadar parti içinde kalmış, vefatına yakın zamanda ayrılmıştır. belki vefat etmese geri dönecekti.

  ali balseven olayı ise bazı solcu yazarlar tarafından çarptırılmıştır. alakalı yazım için: http://uludagsozluk.com/e/23866405/
  -1 ... kayi
 5. 5.
  Mhp li türkçü olmaz mhp de türklerin değil ümmetçilik davası güdenlerin partisidir.
  1 -1 ... tanriyolu
 6. 6.
  selamlar...

  1235946346252 defa konuşulan mevzu. Gerçekten çok ilginç arkadaşlar.

  şimdi Türkçülük siyaset üstü bir kavramdır o yüzden Türkçüyüm diyerek siyaset yapamazsın yani politika yapamaz ilişki kuramazsın. vallahi doğru söylüyorum bak. belki 1930 da olsaydık olurdu ama maalesef 2014 yılını yarıladık.

  Türkçü = radikal... yani nasıl deriz Radikalizm = köktencilik.

  ayıkıyon mu?

  köktencilikle politika yapamazsın. ancak köktenci olup bunu tam olarak ortaya çıkarmadan politika yapabilirsin. tabi bu MHP nin gerçek fikirlerini söylemediği anlamına gelmiyor. Ancak mhp içerisinde de köktenci - türkçü olduğu gerçeğini fısıldıyor.

  en başta ne demiştik?

  Türkçülük siyaset üstü bir kavramdır... hoop döndük nereye geldik?

  onuda sen söyle!
  1 -1 ... kurtcebe noyan
 7. 7.
  milliyetçi hareket partisi, türkçü değil türk milliyetçisidir. milliyetçilik de yurdun birliğini, sürdürülmesini sağlamak, yurdu kalkındırmak olduğuna göre milliyetçiliği yalnızca türk ırkına odaklayıp mhp'yi ırkçı parti diye göstermenin anlamı nedir? evet, bu milliyetçilik adını türk ırkından alır ancak diğer ırkları reddetmez. emin olun temelde böyle bir anlayış yok.
  2 -1 ... ne mutlu turkum diyene
 8. 8.
  Amk bende mantikli bi yaklasim bekleyip okuyorum buda gotunden anlamis.
  2 -1 ... zamani durdurabilen saatci
 9. 9.
  Anlamadığınız şudur: mhp türkçü değildir, türk milliyetçisidir.

  Her bozkurt sahiplenen türkçü değildir.

  Mhp, türk- islam tezini savunur. Türkçülükte ise bu katiyen yoktur. Zaten ülkücü- türkçü ayrımı da burdadır.

  Mhp aslen türk- islamcıların (rehber kuran hedef turan diyen kitle) partisi olmasına rağmen türkçülere en yakın partidir ve çoğu türkçü de oy verir, mecburiyetten.

  Mhp'nin türkçülük anlayışı olmadığına göre sorunlu da değildir.
  3 ... useless