bugün

Akp nin aklında olan projelerini birinden destek alınca hemen gerçekleştirmesi ile olan olaylardır.
Ayrıca 15 temmuzdan sonra mhp kendine gelmeye başladı bu da güzel bir olay. Umarım bozulmaz.
Akp oyları düşüyor diye barış sürecini bitirmeseydi, MHP yine AKP ve HDP'ye neler yaptırmayacağını anlatıp bir köşeden süreci izliyor olurdu.
Devlet Bahçeli'nin koltuğu korumak için AKP'ye yanaştığını anlayacak zekamız var. Yargıtay kararı ortadayken 3. asliye hukuk mahkemesinin tedbir kararı vermesinin bu konuyla bağlantısız bulmuyorum.
Zınk ! Yanlış tespit. Mhp kendini bile yönetemiyorken ülkeyi bilemiyorum yani senin yönetimin benim aylık mazutuma yetmez...
şu anda apo ile aynı durmasından belli.

aynen böyle duruşunuzu bozmayında.
Yönetim konusunda kavram karmaşası yaşayan kişi zırvası. Kim kimi yönetiyor bir daha düşünmek lazım.
görsel
olmayan, inanmaya hazır mhp tabanı tarafından inanılan sözde gerçek.

küçülen, güç kaybeden, tekrar güçlenmek için güçlüden yana taraf almayı kendine strateji belirleyen bir partiden söz ediyoruz, bunun aynısına doğu perinçek tayfası da inanıyor mesela...
bahçelili mhp %17'yi geçemeyecekti.
bahçeli de mhp'den gitmeyecekti.

yeniden çözüm süreci gibi kabuslar yaşamaktansa varsın böyle devam etsin.

2019 yerel seçimlerinden sonra doğudaki belediyelere de yeniden kayyum atanırsa.
oh yeme de yanında yat.
survivor taner? sen misin la?
oh amk lan ne güzel,okuma araştırma,düşünme,kafadaki boşluğun sebep olduğu hafifliğin getirdiği rahatlık falan.
hayat bu itlere güzel yemin ederim,yala diyorlar yalıyorlar,sus diyorlar susuyorlar,havla diyorlar havlıyorlar.
ülkeyi soyuyorlar mı,terör örgütlerinin kucağına mı atıyorlar,ekonomi mi çökmüş,eğitim mi iflas etmiş,çiftçi intihar mı etmiş dünya siklerine minare götlerine yemin ederim.
mhp devleti yönetmiyor akp mhp'yi kullanıp kendisini nimetten saymasını sağlıyor ama ilk seçimlerde bu geri viteslerin tükürdüğünü yalamaların karşılıgını baraj altında kalarak ödeyecekler bence.
mhp nin bundan sonraki gerçeği, cumhurbaşkanı yardımcılığını kapmak için ittifak senaryolarını gündeme taşımaktır.
bir dönem bahçeli'ye muhalif olan milliyetçi benim de katıldığım düşünce.

doğudaki hdp'li belediyelere kayyum da bizzat mhp'nin eseri.

daha atılgan ve net bir dış politika da.

a haber kızılelma savunuyor.

ne kadar sürer bilemem ancak %13 oy ile gelinecek son nokta.

üstelik parti ikiye ayrıldıktan sonra mhp'nin baraj altı kalması muhtemel. bir sonraki seçimde de kalan üç beş oyu iyi partiye kayar ve kapanır giderdi.

şimdi ise baraj altı kalacakken meclise girecek. ve bu durumun devam etmesi ikinci çözüm sürecine, ikinci haburun oluşmasına engeldir.

mhp'nin kaybı yok bu ittifakta.
olmayan gerçektir. bilgilendirme amaçlı yazıyorum ; çözüm süreci denilen ve gerçek muhaliflerin en başından beri karşı oldukları saçmalık mhp ile ittifaktan dolayı sonlandırılmadı. 2015 genel seçimlerinde doğudan iktidar partisine beklenenin çeyreği kadar oy çıkmaması ve hdp denilen terör sevici partinin yüzde 12-13 lere dayanması neticesinde oldu. bu olay haricinde de iktidar partisi mhp yi ve başındaki muhteremi ciddiye almamaktadır. 2019 seçimlerinde istedikleri oyu alamazlar ise hdp ye yaptıklarını mhp ye de yapacaklar istedikleri oyu alırlarsa mhp yi görmezden geleceklerdir. çok bir zaman kalmadı rabbim ömür verirse göreceğiz hep beraber..
2006'da milli görüşçüler, 2010'da liboşçuklar ve 2014'te de hevoşlar bu kafadaydı.

Sonuç ne oldu peki ?
Kocaman bir hüsran.

Buradan yola çıkarsak; AKP,Mhp'den sonra başkalarının fikrini iktidara taşıyacak ve Mhpli mallar da siyasi manada mastürbasyon yaptıklarıyla kalacaklar.
Bundan 6 sene önce Fettoşçular şöyle derdi:
- Devleti biz yönetiyoruz len mq -

Bu durum da onu hatırlattı şahsıma.
https://m.youtube.com/watch?v=M3J1qrYn8ZE

Her yerdeler.
türkiye için gayet faydalı bir durumdur.
mhp denge unsurudur.