1. 1.
  beslenen umitler, yaratilan komplo teorileri, "nedir bu turk milletinin cektigi" deyenler, "e bari chp-mhp hukumeti olsun" deyenler, burokrasiden akademisyenlikten vazgecip "milletvekili olalim haydee deyenler", daha neler..
  mhp baraji asamazsa dus kirikligi, husran bunlari bulur, guzellikler de turkiye'yi.
  mhp'ye hazirlananlari yeni bir mutlak "political frustration" bekliyor ona gore. bir de sexual frustration vardi. ama bunu mhp bilmez.
  3 -3 ... kani ronik
 2. 2.
  buyuk turan imparatorluğu projesinin bir başka bahara kalması anlamina gelir.kimilerine gore komik olan bu projenin yapilabilirliği imkansiz olmasina rağmen temel ideolojileri bu olan partinin barajda boğulmasıdir.
  1 -2 ... carlott
 3. 3.
  unutmamak lazım ki mhp nin yüzde 7.5 oranında * bir tabanı vardır. eğer barajı geçerse tepki oylarından kısmetlendiği için gaçecektir, geçemezse tepki oylarından kısmetlenemediği için geçemeyecektir. yani barajı aşamaması da gayet normal bi durumdur.
  1 -1 ... zapllp
 4. 4.
  aşması ülke birliği, yaygın hoşgörü ve milli fayda adına tehlike olacağından, hayırlı bir vak'aya dair gereksiz bir kuruntudur...
  4 -4 ... abra kadavra
 5. 5.
  meydanın, sağcıdan daha sağcı olan ideolojisiz bir solcuya, cumhurbaşkanlığı dahil bütün koltuklara göz diken bir sözde sağcıya ve "sol-sağ birleşsin" mesajını kutsal demokrat birliği olarak anlayanlara kalacağı ihtimali.

  hiçbir şey değişmeyecektir. memleketin şu anki istikrarı korunacaktır.
  2 ... sonkuzu
 6. 6.
  Ülke yönetiminin ne arap ve amerikan emperyalizmine(siyasal islamcılığa)ne de kuru gürültü milliyetçiliğe ( etnik ırkçılığa) bırakılamayacağının bir göstergesi olacaktır . 1999 seçimlerinde zaten tepki oylarını alıp dsp ile koalisyonunda yaptıkları icraatlar ile bir siyasi oluşum olarak kredilerini tüketmiş olduklarını kanıtlayacak olan durumdur . Dinci iktidarın yol açtığı anayasal kargaşadan rant elde etme fırsatını değerlendiremeyecek olmasıdır . Ülkenin maruz kaldığı faşist darbelere ortam yarattığı gerçeğini e- muhtıra , anayasa mahkemesi'nin cumhurbaşkanlığı seçimini iptal etmesi ve cumhuriyet mitingleri gibi bir takım sivil , askeri , siyasal gelişmelerin gündeminde tekrar hafızalarda canlanması ve radikal dincilik kadar etnik milliyetçiliğin de hem Mhp hem de BBP bazında prim yapmaması olacaktır .
  3 -2 ... nekrofili
 7. 7.
  başında bir liderin olmamasından dolayı gerçekleşmesi muhtemel değil farz olan varsayım. seçim tartışmalarının hızlandığı ve her kafadan bir sesin çıktığı bu günlerde pasif siyasetle bişiy yapamayacağını garantileyen bir partinin başına gelecek durum.
  2 ... invincible
 8. 8.
  tarrağa yan bastığımızın resmidir.
  3 -4 ... dobrowski
 9. 9.
  kutuplara yaz ekvatora kış gelecektir.
  dünyanın sonu gelecektir.
  kırmızı başlıklı kız, pamuk prenses'ten prensini çalacaktır.
  dünya kuzeyden güneye dönmeye başlayacaktır.
  tavuklar değil horozlar yumurtlayacaktır.
  ülkeyi domuzlar yönetmeye başlayacaktır.

  kısacası çok kötü günler bizi bekleyecektir. *
  2 -1 ... beholderr
 10. 10.
  akp ile beraber olsa türkiye'nin şer ikilisinden kurtulmasına vesile olacak olan durum.
  bu ülkenin insanlarının dindarlığı ve milliyetçiliği doğru algıladığının; artık din ve milliyet sömürüsü üzerinden sürdürülen siyasetin sonlandığının resmi olabilecek durum.
  dinci ve ırkçı aşırı uçlardan temizlenmiş; gerçek anlamda demokrat ve cumhuriyetçi bir dönemin habercisi olan durum.
  3 -1 ... leggare