1. ?.
  büyük ihtimalle bu 5 yıllık yasama döneminde pek çok kavga izleyeceğiz.Baksanıza msp ile dtp aynı mecliste.
  -2 ... tuhh kahretsin
 2. ?.
  genç fenerbahçeliler ile ultraslan taraftarlarının aralarında hiçbir barikat, engel, polis, saha v.b... olmaksızın kapalı spor salonuna kilitlenmesiyle eş anlamlıdır.
  ... velvele
 3. ?.
  akp nin 340 milletvekiliyle mecliste olmasından daha vahim olmayan durumdur.
  6 -2 ... sassy girl
 4. ?.
  iki yalanci pehlivan`in birbirinden korkarak karsilikli pesrev cekmesi ile sonuclanacak olaydir.
  ikisinde de o yurek yok...
  1 -1 ... cehennetlik
 5. ?.
  mhp ile dtp yi aynı kefeye koyma yanlışı yapmaktan daha iyi bir durumdur. biraz düşündüğünüzde dtp nin amaçları ile mhp nin amaçları arasında ki farkı anlayabilirsiniz belki. terör örgütünün uzantısı olan bir oluşumu memleketinin bekasını, geleceğini ve milletini düşünen bir parti ile aynı kefeye koymak sığ düşünen insanların yapabileceği bir avanaklıktan öteye gidemez.
  3 -1 ... fikrizikri
 6. ?.
  (bkz: demokrasi)
  edit: demokrasi derken kastettiğim şudur: lazın da çerkezin de kürt ün de eğer aynı memleketteysek aynı mecliste bulunması gereğiydi. ancak dtp nin yapmaya çalıştıkları ve söylemleri o meclisteki demokratik ortama aslında olmayan demokratik ortama gölge düşürmüştür... demokrasi bu değildir!
  2 ... yesilcadi
 7. ?.
  (bkz: kedi ile köpeğin aynı kulübede yaşaması)
  -1 ... tweener
 8. ?.
  demokrasinin bir gostergesi durumudur.
  2 ... karakuzusu
 9. 1.
  en az dtp ile herhangi bir partinin mecliste olması kadar abesle iştigaldir. dtp nin mecliste bulunmasına hala nasıl izin veriliyor açıklamaları, eylemleri ve bağlantılarından sonra anlamak güçtür...
  2 -1 ... la foule