1. 1.
  Yok canım, zılgıt çekerek halay çekmiyorlar.
  Ya da megri megri diye gözyaşı döküp bir birinin gözyaşlarını da silmiyorlar. Böyle önemli konularda asla bir araya gelmezler.
  Daha önce de sayısız örnekleri yaşadık.
  HDP "yoğurt siyah" dese MHP beyaz der, HDP "beyaz" dese bu sefer MHP "siyah" der. Adeta MHP "HDP nin gittiği camiye gitmez" desek abarmış olmayız.
  Seçimlerde meclis oylamalarında bunu gördük yaşadık.
  Diyeceğim; konu yoğurt'un rengi değil prensipler...

  Neyse, ilk defa MHP ile HDP bir karar da birlikte hareket etti.
  Malûm, iki asker donarak öldü. Bu konuda ihmal var mı bunun nedeni ne techizat harekât plan olarak bir ihmal suistimal var mı?
  Bu şehit olan iki askerin canına mal olan durumun sorumluları kim amacıyla verilen meclis araştırma önergesinde HDP ile MHP çekimser oy kullanmışlar.
  Tabi ki önerge ret edildi.

  HDP nin önergeye çekimser oy kullanarak önergenin ret edilmesini sağlamayı anlıyorum. Siyasi ideoloji olarak böyle davranması normal.
  içlerinde Güneydoğu'da görev yapan askerleri işgal gücü olarak gören var. Belki de o askerler ölmeseydi özgürlük savaşçısı gerillaları öldürecekti diyen de vardır.
  Tıpkı, yolsuzlukları araştırma komisyonundan çıkıp bu paralar başkalarının cebine gittiği iyi olmuş. Yoksa TC bu paralarla silah bomba alıp Kürdistan'ı bombalayacaktı diyen olmuştu, hatırladınız mı?

  Burada MHP yi anlayamıyorum. Neden HDP ile aynı çizgide oldu?
  Bir iki Mehmet çatışmada şehit oldu diye meclis toplanmaz anladık da bir iki Mehmet dondu diye de mi meclis araştırmaz?
  Hiç olmazsa asker vatan millet şehitlik gibi değil de sıradan iki can iki insan olarak görüp yaşam hakkına saygı diye HDP den ayrı düşünüp evet deseydi.

  Yazık...
  ... thebiggraywolf