1. .
  ak parti'nin demokratik açılım girişimlerini eleştiren devlet bahçeli'nin "dağa çıkarız" çıkışı ile birlikte "mhp'nin dağdaki olası gerilla savaşında", üniversite mezunu işsiz gençler için yeni bir iş alanı, ekmek kapısı. belki !

  ne demişti sayın bahçeli ?

  “25 yıldan beri dağda gezenlere türkiye’yi böldürmek istiyorsanız, 50 yıl dağda gezmeye hazır olan türkiye’yi böldürmeyecek mhp var”,

  “pkk’nın demokratik kürt açılımı kavramlarıyla memleketi bölmeye kalkmayınız”

  “36 etnik grupla sosyal dokuyu parçalarken, şimdi çok daha büyük oyunlara girmeyiniz. 25 yıldan beri dağda gezenlere türkiye’yi böldürmek istiyorsanız, 50 yıl dağda gezmeye hazır olan türkiye’yi böldürmeyecek mhp var. 25 yılda türkiye’nin idaresini almaya çalışanlar, 50 yılda dağda yaşamayı kabullenmiş insanları yorumladığında türkiye’nin bütünlüğüne sahip çıkılmasını iyi anlamaları gerekir.

  demokratikleşme sürecini savunanlar arka planda neyi düşündüklerini açıkça söylemelidirler. anlaşılıyor ki demokratikleşmeyi sık sık tekrarlayanlar türkiye’de kimlik ayrımcılığını körükleyen etnik terörü cesaretlendiren tarihi bir hata işliyorlar. niye mhp demokratik katılım sağlamıyor gibi yine bir konuşma yapıp zehir saçan, mhp’nin üzerine bir ihanet şemsiyesini germeye çalışıyorlar."
  -3 ... metalycra
 2. .
  (bkz: mhp dağa çıkarsa bende arap olayım)
  -2 ... korseyid
 3. .
  ak parti dağa çıkarsa ben de mağaralardan sorumlu bakan olurum. teleferikçik alırım.
  en fecisi ak partinin dağa çıkması olur. yüzde 47 boru mu. ayrıca (bkz: herkesin dağa çıkması).
  2 ... rakamsal