bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  tek başına iktidar olamazsa hükümetin içinde yer almayacağını beyan eden akp nin olmayışıyla mecburi oluşmak zorunda kalacak koalisyon. işte o zaman göreceğiz şamatayı. 2 yıl içinde hükümeti getirip 2002 de olduğu gibi akp ye teslim etmek zorunda kalacaklar.
  hadi savunma bakanlığını mhp aldı,içişlerini chp aldı peki dış işleri hdp den mi olacak. hadi onu da chp aldı peki milli eğitim bakanı hdp den mi olacak. ah geleceği göremeyen zavallılar.
  3 -1 ... inderex
 2. 2.
  Olmayacak koalisyon.

  Mhp ile hdp'nin aynı hükümette yer almayacağını çocuklar bile biliyor.
  4 ... ateistvaiz
 3. 3.
  erken seçim olur bu olmaz. hdpye bakanlık vermek hikayedir. eğer akpkk koalisyona katılmayıp hükümet kurmak için mhp ve chpyi hdpye mecbur bırakırsa bunun bedelini sandıkta öder merak etmeyin.

  boşuna trollük yaparak insanları "bak hükümete girmem hdp bakanlık alır" diye tehdit etmeyin. olacak bellidir. hükümet kurdurmayıp ülkeyi kaos ortamına sokarsan sille tokat dibe gidersin.

  not: ayrıca eğer akpkk tek başına iktidar olamazsa bak bakalım kaç parçaya ayrılıyor parti.
  1 ... susmus
 4. 4.
  mhp'nin hdp ile asla koalisyon yapmayacağını hala anlayamamış bünyelerin senaryosu. kısaca milliyetçi seçmene diyor ki, mhp'ye oy vermeyin teröristle koalisyon kuracak. bu yalana uyduranlar bile inanmış görünüyor, yüzlerine tükürsen yarabbi şükür diyecekler. teröristle kimin yatıp kalktığını milliyetçi seçmen iyi biliyor. seçim öncesi bu düşmanlık tiyatrolar, milliyetçi ayakları çok acıklı.
  en yakın koalisyon senaryosu için (bkz: akp hdp koalisyonu)
  2 -1 ... endeze
 5. 5.
  gerçekleşmesi kıyamet alameti olan koalisyon.
  ... teamturkey
 6. 6.
  MHP nin yapmayarak ülkeyi daha iyi bir hale getirdiği koalisyon.
  Tişikkirlir MHP.
  1 -1 ... senben22