bugün

referandum sürecinde chp nin kuyruğuna takılan bahçeliye istifa ederek verilen ülkücü mesajıdır.
mhp tabanına göz dikmiş bir akp'li söylemidir. senin vagonlarını çeken lokomotif obama'dan başlası değildir. muhtemelen son durağın da abd olacaktır.*
(bkz: büyük kaçış)
(bkz: oldu bile hacı)
açık açık atatürk ve politikalarının karşısında duran,genel başkanı bop eş başkanı olan bir parti ; ak parti.
milliyetçi,atatürkçü ve laik tabanı bulunan bir parti.zaten bu yüzden bbp ile ayrı düşüyorlar ; milliyetçi hareket partisi.

şimdi soruyorum size ; milliyetçi hareket partisi'nin ak parti ile yakınlaşmasının nasıl bir mantığı olabilir?
mhp ye şu anda mecliste en yakın siyaset yapan parti cumhuriyet halk partisi'dir.kaldı ki vatanseverlerin bir tehlike altında birleşmeleri doğal ve gereklidir...
Bir akpli söylemidir.
IMF den boç alabilmek için müstemleke valisi gib kemal dervişi kabinesine alan bahçeli nin normal karşılanması gereken tavrıdır.
önce bankların içini vahşi btıdaki haydutlar gib boşalt, sonrada memleketi abd ye muhtaş kıl.
bu mu milliyetçilik?
bu mu vatan sevgisi?
bu ihanettir ihanet.
kim tiker bop u ortada ne bush kaldı ne neocun bu cicozlar hala ama hala bop tan bahsediyor.
amm ezber yapmışsınız hafız.
haklı bir istifa nedenidir.

devlet bahçeli neredeyse chp'yi taklid ederek hareket ediyor. hatta chp'den emir aldığını bile düşünebiliyorum bazen. durduk yerde saçma sapan açıklamalar yapıp "kemal kılıçdaroğlu'na laf söylettirmem" diyebiliyor.

bütün eski ülkücüler ve alperenciler referanduma evet diyor fakat mhp liderleri müthiş bir hayır kampanyası başlatıyor. tamamen chp ile beraber akp'yi bitirme çabası içine girmeleri mhp'yi daha fazla küçültüyor.

(bkz: bbp in mhp out)
çoğu mhp linin de söyledigi sözdür emin olun. bir sürü belediye başkanı istifa etti. gerçekten mhp li olan kitlede referandum da hayır cephesinde yer almaktan dolayı zaten büyük bir rahatsızlık var.
ülkeye ne derece faydalı olur bilinmez ama büyük bir sürpriz olmazsa ufukta görünen; 2011 seçimlerinin ardından kurulacak bir chp-mhp koalisyon hükümetidir. bu hükümet kurgusunda kimin lokomotif, kimin vagon olacağı ise şimdiden bellidir.

- yürütülen çalışmalar, kamuoyunun ve parti tabanlarının bu birlikteliğe hazırlanmasından ibarettir ki rte bu durumun farkında olup şimdilik, referandum öncesindeki olumsuz etkilerini savuşturmak için bu oyunu bozmak çabasındadır.

edit: yazım kuralları.
toplumu bölerek yönetenlerin, ülkücüleri bölme ve ham yapma çalışmasıdır. kendini milliyetçi olarak tanımlayan hiç kimse esas akp nin vagonuna binmeyecektir.
"akpli tarafından bile gaza getirilebilecek olmak ne hazin bir durum" cümlesiyle karşılık verilebilecek yaklaşım.