1. 1.
  çifte standartlı davranmaktır. zira bdp için olan bütün isnatlar milliyetçi parti için de geçerlidir. ayrımcılıksa ayrımcılık, bölücülükse bölücülük, nifaksa nifak... bdp den ne farkı var? hiç olmazsa onlar ama samimi ama değil halkların kardeşliği olsun diyor. bunlar hepiniz ''orospu çocuğusunuz, seveceksin ulan, ya sev ya terk et'' modunda.

  tabii kastım salt mhp değil. o tandans. milliyetçi faşistlerere sözüm. tek tip insan isteyen ulusalcılara. onlar böyleyken bdp nin kapatılmasını istemek yüzsüzlük. tabii kapatılsın da tek muhattap silah olsun sizler de nemalanın öyle mi?
  1 -12 ... tristins
 2. 2.
  normaldir. ne olmuş? burada gülecekmiydik? anlamadım?
  1 -1 ... himmet abey
 3. 3.
  faşist tespit dedektörü.
  -1 ... yalniz1opera
 4. 4.
  yanlış önerme. ikisi de kapanmasın. niye kapanıyolar ki? ikiside ciddi bi kitleyi temsil ediyor. ne kadar beğenmesenizde.

  lütfen (bkz: demokrasi)
  2 -2 ... baddin nabiyon baddin
 5. 5.
  mhp herhangi bir terör örgütünün siyasi platformda ki temsilcisi değildir.

  bdp ise pkk terör örgütünün temsilciliğini yapmaktadır ve teröre dayalı bir siyaset gütmektedir.

  terörist bir partinin kapanmasını istemek gayet doğaldır.
  11 -2 ... katmerli hedonist
 6. 6.
  mhp bu ülkede yaşayan bir milletin vatanseverliğini yapmaktadır. gayet olağan bir durumdur. bu milleti birlikte tutar.
  3 ... panzerdivision
 7. 6.
  (bkz: milliyetçiliği vatanseverlik olarak algılamak)
  -2 ... tristins
 8. 7.
  bdp'nin amacının özgür kürdistan olduğunu sanmakla eşdeğer saçmalıktır. adamlar kendileri devlet kurup paşalar gibi yaşamak istiyorlar, anlamadınız mı? adamların amacı milliyetçilik filan değil, rant sağlamak. zaten kürt milleti diye bir millet de yok ama, o ayrı bir konu.
  1 ... calcmatik
 9. 8.
  çok basit bir soru: mhp hangi terör örgütünün siyasi uzantısıdır?

  not: mhp'li filan da değilim.

  sorun bir siyasi partinin hangi siyasi görüşte olduğu değil sorun emperyalizmin tetikçisi eli kanlı bir örgütün siyaset sahnesinde propogandasını yapmaktır.

  çünkü bu durum terör örgütüne meşruiyet kazandırıyor.siyaset bu kadar ucuz değil.hiçbir siyasi parti şiddetin tarafı olamaz.oluyorsa o siyasi bir parti değildir haliyle siyaseti kirletmesine izin verilmemelidir.

  ancak bu engel öyle yalandan partiyi kapatıp tüm üst kadrosunun anında ilk seçimde bağımsız olarak yeniden meclise girmesine imkan veren bu uyduruk parti kapatma yasalarıyla olmaz olmuyorda.sadece tabelalar değişiyor.o yüzden adam akıllı yasalarla olacak bir iştir bu.yasalar adam akıllı olmadığı için zaten değişen bişey olmuyor.
  1 ... ertan erdem
 10. 9.
  mhp li milletvekilleri de dağa çıkıp teröristler le tokalaştı ise ve onların hakkını savunup korumalığını üstlendiyse onlara yardım ettiyse kapatılsın. zaten öyle bir şey olsa o partiye recm ederler ama nedense bdp ye bir şey olmuyor arkadaş.
  1 ... flux