1. 1.
  Mgtow mantıklı bir çıkarımdır bir kadın tarafından ömür boyu sömürülme sistemini reddeder.

  Feminizm ise kadın üstünlükçü bir görüştür kadın her şeyden üstündür erkekler onlar için çalışmalı ve maskülen olmamalı.
  1 ... vexillarius of theodopolis
 2. 2.
  Mgtow açılım olarak "men going their own way" yani "kendi yoluna giden erkekler" şeklinde çevirilebilir.
  Her ne kadar game konusunda başarısız erkeklerin ortaya çıkardığı bir kavram olarak kabul edilse de mantıklı yanları vardır.

  Feminizm ise,

  Bildiğiniz gibi işte..
  ... geceyebakan
 3. 3.
  mgtow ve feminizm hem teoride hem de pratikte birbirinden oldukça farklı. En özet hali ile Mgtow idealine sahip erkek, kadınları hayatının ana gündemine taşımadan alacağını alır yoluna bakar. Kadın için herhangi bir maddi/manevi harcamada bulunmadan, kalıcılık sağlamadan, yalnızca vakit geçirip kendi bildiğini okumaya devam eder. Feminizm ise bir mücadeleyi temsilen vardır. Erkek ve kadının hak/hukuk/yaşam önündeki standardının sağlanması adına bir manifestodur. Hal böyle olunca zaman zaman sergilediği agresif tavırlar nedeniyle yanlış anlaşılmaya da çok müsaittir. Biri bireysel bir şekilde bana dokunmayan ne halt ederse etsin derken diğeri kolektif olarak hayır herkese aynı standart uygulanmalı der. Birbiri ile kapışacak bir tarafları pratikte yok.

  edit: Mgtow ile mizojiniyi birbirine karıştırmayın.
  2 ... serrano