bugün

öğrencilerin, öğrencilere bin bir türlü haksızlık yapmı$ veya yapmı$ olarak algılanmı$ hocalardan öc alma isteğidir. isim mi vereyim, (bkz: cengiz acar)
(bkz: matematik öğretmeni)
(bkz: mezun olmayı bekleyemeyeceğim)
(bkz: hanım benim kar maskesi nerde)
(bkz: devamsızlıktan bırakan hocalar)*
efendim bizim bir fizikci mustafa hocamız vardı* kendisi için iş dövülesiden çıkıp dövülene geçmiştir; öğrenciler başına çuval geçirip demirle vura vura adamın alnında krater görünümlü oyuk açmışlardır.

(bkz: döveceksende adabıyla döv eşşek herif)
(bkz: köprüyü geçene kadar ayıya dayı demek)okulu bitirdikden sonra kimin umurunda olur dediğim hocalar.*
mezun olana kadar boynumuzun kildan ince oldugu , mezun olduktan sonra da boynumuzun odun* olacagi hocalardir.
burçin denizkadıköy kız lisesi ingilizce öğretmeni. okul hayatım boyunca nefret ettiğim tek öğretmen!
Dersi alan 138 kişiden 112 sini F ile bırakan ve bu özelliği ile liste başı olmayı hakkeden bahcesehir üniversitesi makro iktisat hocası necip çakır.
(bkz: sadık kılıçturgay)
herkesin ama istisnasız herkesin gıcık olduğu ve bu hayeli gerçekleştirecek kadar nefret ettiği bir hoca vardır.
tek dersten bırakıp bir yılımıza malolan hocalar.
44 ü 45 yapmayan herhangi bir insanımsı hoca.
(bkz: mezun olunca öpülesi hocalar)
(bkz: emannuelle beaufils)
"tüm hocalar" şeklinde haykıran arkadaşlar bulunur bu sözü duyunca.
(bkz: kayak hocasi)
(bkz: hanım koş anket tutmuş)
DERSTE ASKERLiK ANILARINI, KOMiK SANDIĞI FIKRALARI ANLATAN ÖĞRETMENLERiME SESLENiYORUM 4,5 AY KALDI. SiZDEN KURTULUYORUM.(HER ŞEYi BiLDiKLERiNi SANAN KAZIK SORU GÖRÜNCE KAÇANLARI)
bilkent camiasinda, soldan saga sirasiyla, G.Buken, A. Akinci. A. Akcam, M. Demirkaya, J.Sands, D.Noyes, C. Akpinar etc.
ozellikle lise donemlerinin vazgecilmez intikam listesi. binlerce teori, plan yapilir. "lan okul bitsin agzini yuzunu kircam bunun" diye ba$lar ilk once. sonra bi bakmi$sin liste uzami$ gitmi$. lakin cok fazla gercekle$tirebileni goremedim. $ahsimin bile listesinde 15 kadar ogretmen varken okul balosuna bile davet edilmemem sonucu butun planlarim altust olmu$tu.
liseden felsefe hocası pınar günyel ve üniversiteden uluslararsı hukuk hocası rauf versan bu başlığa oldukça uygundur...
(bkz: ahmet okumuş) gerçi bu amacı her sene eyleme döken aradaşlarımız da yok değil hani.
bazen de potansiyel var bu çocukta diyip dersleri sallamasa bile yüksek notlarla geçirmiş hocadır.

örn:
adam : james sen elektrik mühendisiydin değil mi?
james: evet dostum, sorun nedir ?
adam : lanet olası priz çalışmıyor. birşeyler yap Jim!
james: çalışıyorum.. çalışıyorum.. aah kahretsin!! kırmızı mı mavi mi, kırmızı mı mavi mi?!
adam : neler oluyor jim?
james: üzgünüm dostum yapamıyorum.. benn.. benn.. devre derslerine hiç katılmadım adam...
adam : lanet olası aşşaalık herif. çabuk 911'i ara. bu boktan bir an önce kurtulmalıyız..
matematik okuyanlar ya da okumaya çalışanlar iyi tanır.
(bkz: basri çelik)