bugün

hayalimdeki fps oyunudur. mezhepler arası savaş, savaşın gelişimi, savaş öncesindeki politik yaptırımları ele alan, grafikleri sağlam, karakterleri sünniler, şiilerden oluşan bir oyun.

iki bölümden oluştururdum. ilk bölümde sünniler kazanırdı. ikincisinde şiiler. haliyle iki ayrı oyun çıkardı.

madhab wars: sunni
madhab wars: shia

oyunun özellikleri modern warfare'den çok gerilla tarzında yapılandırırdım. her iki halkı da örgütleyen bir güç, silah satan ve her iki halkı silahlandıran güçlü devletler. savaşın geçtiği yerler değişken olurdu. iran, ırak, suriye en sonunda da türkiye. avrupa'ya yayılmış kıdemli şahıslara da avrupadaki halkı bölgeye çağıran manifesto yayınlatırdım. fransa'da geçen kısa bir avrupa sahnesi de olurdu.

bölgede başlayan savaş türkiye'de son bulur. sünnilerin kazandığı savaş iran'da şiiler'in kazandığı türkiye'de olur vs.

yapardım bunu ben. urfa'da activision "bürosu" (sıç) vardı da ben mi gitmedim. harcanıyorum buralarda. evet.

üşenmedim, utanmadım pişkince fotoşap kapak bile yaptım:

görsel
"mezheplere denge getirecek kişi" olarak mehdi'yi kontrol edeceğimiz oyundur
(bkz: ahirette göte girecek entryler)
(bkz: beyrut ta bombalı saldırı yapıldı) bu oyun değil. gerçek.
islam'ın başından beri bitmeyen savaşlar. yüzlerce yıldır, bin yıldan fazla süredir, bitmedi, bitemedi...
islamın avrupaın orta çağı olduğunu gösteren savaşlardır.
(bkz: la reine margot)
amerikaya aferin dedirten savaşlardır.
(bkz: her mezhebi ayrı bir din gibi algılayan yobaz)
(bkz: ehli kıbleyi imansız sayan yobaz)
(bkz: vahabiliyi mezhep sayan saf yobaz)
(bkz: diyer mezheplere ana avrat dalan mümin)
(bkz: egosunu tatmin etmek için mezhep savunan cahil)
(bkz: nefes almayı bile şirk sanan alim)
(bkz: gıybet etmekten utanmayan abit)
evet bunlar varken hiç bitmeyecek savaşlardır.

Edit: bir tanesini unuttum. Doğruyu söyleyince eksi oy veren yobaz.
16 yuzyildA avrupayi harap etmis savaslardir. Kimse kazanmadi olen masum koyluler oldu.
amerika ve israil varolan huzursuzlukları körükleyip ateşe benzinle girmektedir.benzin dedim çünkü arkasında petrol savaşları olan durumdur.
Hristiyan batı 1648 Vestfalya Antlaşması ile mezhep savaşlarını bitirip yeni dünyayı kurdu. islam dünyası mezhep savaşlarına yeni başlıyor.

islam'ı ne hallere düşürecek göreceğiz. Ayrıca bi mehdi vardı nerde kaldı?
güzel film olur, burdan yapım şirketlerine sesleniyorum, filmini yapın.
farklılıklara saygı sadece din konusunda değil her konuda dünyaya hakim olmadıkça bitmeyecektir.

dediğim şey de insanların gelişmiş ülkeler dışında asla beceremediği şeylerdendir.

büyük ihtimalle bu durumdan faydalananlar olduğu müddetçe de her zaman bu savaşlar olacaktır.
islam dünyasını mahveden savaşlardır.

Fakat halen var olan zihniyet bunu sürdürmeye neden olur.
olumlu gördüğüm savaşlardır, birbirlerini öldürerek elensin dindarlar.

la bide bunların ayrımlarına bakarsanız hiçbir mantığı yok cidden.

şeytanın bacağı ikidir, hayır üçtür gibi saçma sebeplerden birbirini bile öldürür bunlar.

aslında temelde gene siyaset var ama din siyasetten bağımsız olmaz.

olsun ben kötü görmüyorum, eğer dindarlar bilik olursa bu sefer dinsizleri veya kendi dininden olmayanları öldürür, kendilerini öldürsünler daha iyi bence.

her dindar kendi dindaşını öldürsün festivali düzenlensin ve birbirini öldürsünler.
islamın varolma nedeni... ne yazık ki...
bir zamanlar avrupa da olan.

şimdi ise ortadoğuda olan savaştır.

müslümanı müslümana kırdırdılar.
Ulkemizde de olmasi istenen.
an itibari ile sözlüğede bulaşmıştır. kanser gibi aq.
islam'ı bitiren asıl sebep..