1. .
  ulan adamı bir rahat bırakmadınız be.
  melek: kalk len.
  adam: ne var.
  melek: soru soracaktıkta.
  3 -2 ... komikimben
 2. .
  mezarlık bekçisine söylenebilecek, diğer ahaliye söylendiğinde sonuç vermeyecek, verse de korkudan bu ahaliye katılmanız sonucu doğuracak söylem.
  2 ... sıpa
 3. .
  - kalk kalk kalk ahlak polisi.
  - ulan ne ahlakı. her boku yedik hayatta. cehenneme gidicez o da kabul. şurda o ana kadar istirahat ediyoruz azcık. selvilerin altı serin uyuyoruz ne güzel. bir de ahlak polisi s.ki çıktı başımıza. ölüyüz olm biz ölüyüz. aha bak kokuyoz hatta ölü götü gibi. sen hala ahlak polisi diyosun. ifade mi alacaksın yoksa allahın salağı. biri işe uyandırsın şu acemiyi.
  1 ... zargana
 4. .
  (bkz: kabir azabı)
  ... simsiyah
 5. .
  ne münasebet efendim bilakis yatma yeridir. yani en azından naklen izlediğim meftayı toprağa verme hadiselerinde öyle oluyordu. rahmetlinin başı kıbleye gelecek şekilde boylu boyunca yatırıp vücudunun sol kısmının altına toprak doldurularak sağ tarafa doğru meyilli bir pozisyon almasını sağlıyorlardı sevgili gömücü abilerim. mezarlık yan gelip(sağa doğru) yatma yeridir kardeşim.
  1 ... arjen robben
 6. .
  eğer ki tüm mezarlık sakinleri bu çağrıya uyup ayağa kalkacak olursa, söyleyen kişinin altına zıçmasına sebep olacak söz.
  ne kastırdım be formata uyacak diye..
  ... nikim yok benim
 7. .
  mezarlıklar hesap verme yeridir.
  ... dr rocco amca
 8. .
  ''mezarda bedeniniz yan gelip yatarken ruhunuz cehennemde pervane olabilir'' in üstü kapalı söylenmiş biçimidir.
  ... nilze
 9. .
  her yıl dini bayramlarda türbelere akın eden, ağlayan, elini süren, dilek tutan yani ölülerden medet uman insanların görüşüdür.
  ... unwanted