bugün

%78 asılsız çağrı alan erzincan'daki 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi'nin bahsettiği olay.
erzincanlı mizahşör kişi, 112'yi mezarlıktan arayıp "burada çok fazla ölü var hemen gelin" diye ambulans çağırıyormuş.

görsel
http://www.cumhuriyet.com...r-ambulans-istiyoruz.html

--spoiler--
Erzincan il Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki 112 Komuta Kontrol Merkezi’ne gelen ilginç çağrılar 'pes artık' dedirtti. Komuta merkezine düşen çağrıların yüzde 78’inin asılsız olduğu ortaya çıkarken, mezarlık yakınından 112’yi arayarak "Burada fazla sayıda ölü var ambulans istiyoruz" veya "ineğim doğum yaptı, ambulans var mı" tarzındaki çağrılar asıl hastaların mağdur olmasına neden oluyor.

Onlarca çağrı gelen merkezde çalışan operatörler ile vatandaşlar arasında yaşanan diyaloglarda ise sağlık hizmeti için zamanla yarışan sağlık görevlileri zor anlar yaşıyor. Yüzde 78 oranında gereksiz aramaların olduğunu ifade eden 112 Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Uzman Doktor Yasin Bilgin, gereksiz arama yapmamaları hususunda vatandaşlara uyarıda bulundu.
--spoiler--
yaşadığım şehirde vardı böyle birisi.

mezarlık değil ama şehrin merkezinde çatışma çıktı 4 kişi öldü yaralılar var diye bütün emniyet teşkilatını çarşıya yığmıştı. sonradan raporlu olduğunu öğrendiler. ama yine de her ihbarını değerlendiriyorlardı. olaki gerçek çıkar diye.

en son jandarmayı arayıp youtubedan açtığı fetönün vaazını dinletmiş. sonra tedaviye gönderilmişti.
bunları alıp skiceksin işte... 1.5 sene önce istanbulun göbeğinde pankreas rahatsızlığı geçirdim tek başıma evde kıvranıyorum ağrıdan 2 büklümüm 112 yi aradım doktorun bana verdiği tepki " konuşabilecek durumdaysanız hastaneye de gelebilirsiniz" sanki ben bilmiyorum binip gitmeyi....