1. 1.
  bu günlerde demokratik açılım altında, vatan hainlerini eve eve dönüş yasasıyla kabul eden bir hükümetin yaptıklarıyla kendini hatırlatan şehit mehmetçik'lerdir.
  4 -1 ... gezenadam
 2. 2.
  öteki dünya da uğruna ölümü göze aldıkları vatanı bölüp parçalayanlardan hesap soracakları aşikardır.
  4 -1 ... kozalak
 3. 3.
  pkk denen terör örgütünü öldürerek yok edilemeyeceğini yıllardır anlamayan bünyelerin sarıldığı varsayımdan ibarettir. 1984 yılında eruh da başlayan terör yıllardır sonlandırılamamıştır. anlamsız çatışmalara son vermek, hayatının baharında evlatlarımızı toprağa vermemek için barışın her koşulda denenmesi gerekmektedir. bir milliyetçi olarak duyduğum sehit haberlerinin hiç birinde mutlu olmuyorum. Herkes öldürebilir; ama sadece çok güçlüler yaşatabilir.
  1 -2 ... mindkiller
 4. 4.
  bundan sonraki yıllarda şehit mehmetçikler olmaması için, atılan fevkaledenin fevkinde denilebilecek açılım adımlarını iyi yorumlayamayan bireylerin; "mezarda kemikleri sızlayan şehit mehmetçik ler" var ya ile söze başlayabileceği muhtemel cümledir.
  1 ... nickbulanakadarcanimcikti
 5. 5.
  mezarda kemikleri sızlayan şehit gerillalar kadar popüler olmayan kişilerdir. *
  3 -3 ... gezenadam
 6. 6.
  senelerce boşu boşuna, rant uğruna ve koca bir hiç uğruna öldüklerini söyledik, vatan haini dediler, şimdi bütün ülke söylüyor çok garip be sözlük.
  7 -3 ... 23hapo
 7. 7.
  mezarda kemikleri sızlamamasını ve cennette olmalarını dua ile niyaz ettiğimiz mazlum, mahzun yiğitlerdir.

  türkiye cumhuriyeti'nin gördüğü en cesur delikanlılardır. türkiye üzerinde oynanan iğrenç oyunun kurbanı olmuş masum gençlerdir. hayatının baharında boş bir hayalin ürünü olan manasız terörizmin karşısına dikilmiş anadolunun civanmert yiğitleri ve kelimelerle tarif edilemez kardelenleridirler.

  ve elbet bir gün cennette filizlenir muştular. mehmetçiğin o kanayan yarası diner.
  3 -1 ... berkedede
 8. 8.
  (bkz: vatan sağolmasın)
  1 ... bir bardak demli cay
 9. 9.
  kemik sızlaması derken? mezarlarda kaç defa dönüyor o mehmetçikler. zamanında kendilerine "kelle" diyen adam oldukça, daha kaç tur döner o mehmetçikler mezarlarında allah bilir.
  -2 ... tttddd