bugün

tabi ben de isterdim activex anti-bakteriyel sabunla, her fırsatta ellerini en az 22 saniye yıkayan arkadaşlarım olmasını. ama ne yazık ki insan doğduğu çevreyi seçemiyor haceliz. benim bıyıkta kalan ayran görünümüne sahip olmak için bıyık bırakmaya karar veren tiksinç arkadaşım var olum; nası mağdurum var sen düşün!

neyse konuya girelim isyanımızdan sonra. kavurucu (bu kelime ben de acayip cinsel çağrışımlar yapıyor lan) yaz akşamlarında, bir de üzerine maç izlerken bira içme zarureti doğar sen de bilirsin.

biranın yanına da kuruyemiş söylemezsen adamı döverler. ortaya karışık tabak konur. haldur huldur biralar tüketilir. ikinci biradan itibaren masadaki yiğidolar lavaboya seyirtmeye başlar. giden işer, gelen işer.

arkadaşlarını ciğerin gibi tanıdığın için pezevenklerin ellerini sabunlamadığını bilirsin. fıstığı soyup içine atanı mı ararsın, kapalı antep fıstığına denk gelip "hay amına koyim" deyu söverek tekrar tabağa bırakanı mı ararsın, son kalan fındık içini 10 parmağıyla, sondaj yaparcasına keşfe çıkanı mı ararsın.. ve işte eşik aşılmıştır, artık o kuruyemişten bi parça bile alıp yiyemezsin.

yazarın alt metinde vermek istediği mesaj: ben iyiniyetli temiz bi insanım. arkadaş çevremden dertliyim. şöyle temiz, titiz, kendine bakan taş gibi hatunlar özelden ulaşıp bana yardım etsin; yeni bi arkadaş çevresi yapalım. mağdurum lan!