1. 1.
  new york'ta bulunan inanılmaz geniş bir koleksiyona sahip müzedir. çok büyüktür ve gezmesi bir o kadar zordur. tek başına girip kaybolmadan çıkmak mucizedir. ama görülmeye gezilmeye değer bir müzedir. yalnız gezdikçe sinir katsayınız artabilir. ''adamlar yememiş içmemiş her yerden bir şeyler çalmış'' diye geçirirsiniz içinizden. ayrıca geniş bir islam, osmanlı ve anadolu koleksiyonuna sahip olmasına rağmen nedense 11 eylül den sonra sadece birkaç parçasının sergilendiği müzedir.
  1 ... amen ra
 2. 2.
  arkadaşların yarım saate gezip bitirdiği new york daki müze.giriş en son 11 dolardı.
  http://www.metmuseum.org/
  ... hayvan adam
 3. 3.
  pablo picasso, vincent van gogh, pierre auguste renoir gibi ünlü ressamların eserlerinin; mısırdan, anadoludan, avrupa'dan getirilmiş sayısız tarihi eserin sergilendiği, girmek için verdiğiniz dolarların boşa gitmediği * müze. iznik çinisi yada kanuni sultan süleymanın tuğrası ile karşılaşılınca şaşırılmaması gereken yer.
  1 ... phial
 4. 4.
  amerikalıların ne onun bunun çocuğu olduğunu her saniyede dilinize getiren ama içerdiği eserlerle hayranlık uyandıran müzedir. adamların topu topu ikiyüz üçyüzyıllık tarihi var i.neler onbinlerce yıllık eserlerden tut, dünyanın en nadide resimlerine kadar çalıp çırpıp doldurmuşlar buraya. harika bir çini var bakıyosun altında bulunduğu yer olarak antakya yazıyor, öbür tarafta moğolistan'dan bir eser falan. gerçekten tüm galerilerine girip eserleri incelemek isteyen birinin bir kaç günde gezmeyi bitiremeyeceği bir yerdir.
  ... chucklet
 5. 5.
  tarih öncesinden günümüze kadar değişik coğrafyalar ve zaman dilimlerine ait, iki milyondan fazla sanat eseriyle dünyanın en büyük müzesi unvanına sahiptir.
  new york'tadır. osmanlı ve selçuklu eserleri bulunur müzede.
  ... piyonist
 6. 6.
  422 adet kitabı internet sitesinde bedava indirebilirsiniz.
  ... murattemur
 7. 7.
  New York'ta bulunan ve günümüzden beş bin yıl öncesine kadar uzanan çok sayıda esere ev sahipliği yapan müze. Geçtiğimiz günlerde arşivinde bulunan 375.000 eserin yüksek çözünürlüklü görsellerini ücretsiz olarak kullanıma açtığını duyurdu. Koleksiyondaki toplam görsel sayısı ise 450.000'e yakın. Tablolardan heykellere, eski fotoğraflardan arkeolojik buluntulara kadar müze arşivinde yer alan hemen hemen tüm parçaların görselleri paylaşılanlar arasında yer alıyor. Üstelik halihazırda müzede sergilenmeyen parçaların da yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını arşivde bulmak mümkün.

  Göz atmak ve arama yapmak isterseniz metmuseum.org/art/collection adresini ziyaret edebilirsiniz.

  (Bilim ve Teknik, Mart 2017)
  3 ... rick blaine