1. 1.
  insanların hiç tanımadığı insanlarla yarım metrekarelik bi alanda yüz yüze, göz göze, burun buruna oturmalarına sebep olan koltuklardır. karşılıklı oturan yolcular dakikalarca göz göze gelmemeye özen göstererek gözlerini kaçırmak için türlü şaklabanlıklar yapmalarına neden olurlar. (bkz: sosyal fobi)
  27 -5 ... zall
 2. 2.
  göz kaçırayım derken, bu koltukların vesilesiyle yerin dibinde camdan dışarıya bakma saçmalığı yaşanır, bi de o camdan göz göze gelmek vardır ki fecidir.
  210 -11 ... cikarinbeniburdan
 3. 3.
  metrodaki kısa yolculukların yanısıra birde trende olanları vardırki * daha cekilmez durumlara vesile olabilir. yukarıda sayılan tüm karşılaşmama hadiseleri olasılığının yanısıra midesi tutanlar için daha uzun ve yorucu bir yolculuktur. ama trende ters olan yolculugun metrodakine göre avantajı tünellerin az olması ve dışarıyı seyretme olanagının olmasıdır. tabi birde trende yemekli vagonda * ters oturmak vardır. bu tarz yolculuklarda mide sorunu yasayanların kabus dolu dakikalar yasamasına sebep olabilir.
  1 ... city walk
 4. 4.
  araya fiskos sehpası da koysaydınız da karsılıklı falımıza baksaydık dedırten koltuklardır. lakin arkadaslarla beraber olunduğunda fonksiyoneldirler.
  6 ... plug in baby
 5. 5.
  bazi insanlarin otururken yolculuk yapamadigi koltuklardir.*
  3 ... max cavelara
 6. 6.
  değişik bir bakış açısı kazandırdıkları için gayet hoş koltuklardır.
  ... birdy
 7. 7.
  bazı yaşlı teyzelerin oturamadığı koltuklar.

  - evladım yer değişssek benim burda başım dönüyor
  - tabi teyzeciğim, buyrun

  gibi diyalogların sık sık yaşanmasına neden olur bu koltuklar.
  6 -1 ... pygmalion
 8. 8.
  halkın kaynaşması adına belediyelerce düzenlenmiş toplu taşıma araçlarına oturtma sisteminin son halkasıdır.

  karşınızda oturan eğer yarma biri ise dizlerinizin birbirine dokunması neticesinde tedirginlik içine düşebilirsiniz.

  ha diyelim ki hayallerinizin hatunu oturuyor karşınızda. hatun kişisi gözlerini kaçırıp rahatsızlığını belli ettikçe daha bir öküzleşir, içine düşersiniz.

  kısmet deyip ava çıkar gibi boş bulduğumuza oturmak yerine, ayakta kalma pahasına olsa da etrafı incelemek ve metronun potansiyelini gözden geçirip yer tercihi yapmakta fayda var.
  1 ... uykucusirin
 9. 9.
  ulvi metro yazarı tiesta gera'nın acilen el atması gereken, kanayan yaramız
  ... sosyalpenguen
 10. 10.
  karşımdakiyle aynı pencereden görürüm içinden geçtiğim dünyayı. metro, ona sorsan ilerler bana sorsan sırtıma yapıştırılmış bir vakumla sanki beni geri çeker. o, ileriyi görür ben ise geride kalanları. hem belki onun gözden kaçırdığını ben farkederim. benim henüz göremediğimi ise o gözüne kestirir. o başını cama yaslar, ben gözümü yumduğumda midem bulanır.
  karşımdakiyle aynı pencereden görüyor olsam da içinden geçtiğim dünyayı, onun öncesi benim sonram olur. onun gerisinde kalan benim göreceğimdir, benim berim ise onun gördüklerinden ibarettir.
  10 -1 ... siyahdalya