bugün

insanları yara yara gözüne kestirdiği boş koltuğun peşindedir.
Bu işlerin sırayla değil parayla oluş şeklinden kaynaklanır.

Bir hadiseyi anlatmak gerekirse efendim; iki genç kız sağ sırada önden ikinci koltukta oturmaktadır. Otobüs durar ve bebekli kadın içeriye girer. Genç kızların halinden anlayacağını düşünerek onlardan yer vermesini rica eder. Biri kalkarken yanında ki arkadaşı "bırak kalkma o da para veriyor ben de ne kalkacam" demesidir. işte neslin amına koyan tiplerdir bunlar.
Metro hariç tren ve otobüstede yer vermeyen tiptir boş koltuk sevdasıyla yanıp tutuşur bir durak bile olsa gideceği yer illa oturacaktır asla yer vermez evine bile otobüs koltuğu alabilecek insandır.
(bkz: izmirliler)
deli eden durumdur. hatta kavga etme sebebidir. la müslüman bir bırakta ineyim ya.
10 sn önce binmek için medeniyetten uzak kalan insanlardır.

işte bu güruh akp ye oy veriyor genelde. ohhh yine giydirdim akp lilere.
Bu insanlara gerilip gerilip sertçe omuz atmak gerekir. Suratına da pardon bilerek yaptım denmeli.
inersem binemem binersem inemem telaşından insanlığını kaybetmiş yaratıklardır.
istanbul u esas alırsak, hacıosman - taksim metrosunda daha az görülmekle birlikte, aksaray havaalanı metrosunda aşırı şekilde rahatsızlık veren durumdur. türk insanlarında görülen yolculuk esnasında panik olma durumu, sürekli olumsuz bir durum olucakmış havası adeta yolculukları eziyet haline çevirmektedir. genellemek yanlış olmakla birlikte kapalı ve muhafazakar kesimler bu kurallara daha az rivayet ederler. eğitim seviyesi düştükçe barzoluk artar.
metro ile kısıtlanmaması gereken durumdur.

otobüs, minibüs, metro, asansör, otopark.. bunların hepsi aynıdır. çıkana-inene her zaman öncelik verilir. genel kural budur.
(bkz: davar)
benim ha boş yeri kaptıracak kadar enayi değilim. hav hav.
ceehape secmenidir.
Yuruyen merdivenlerin solunda dikilenlerin kuzenidir.
Ambulansa yol vermeyen zihniyetin evlatlarıdır.
o.ç. deyince çok kızıyorlar.
yüksek bir sesle yapılan "lütfen inenlere öncelik veriniz" anonsuna rağmen öncelik vermeyen kütüklerin laftan anlamadığına kanaat getirip, oldukça sert bir omuz atıyorum, belki yontarım diye. 6 civarında yenikapı-havaalanı hattına binerken sert bir omuz darbesi almışsanız, o omzu atanın ben olma ihtimali oldukça yüksektir *

edit: eksileyen olursa omuzladıklarımdan sayarım ona göre *
cahil olabilir.