bugün

ilkbahar mevsiminde, çiçekler açmaya, ağaçlar yeşillenmeye başlayınca içinden aşık olmak gelen, hergün başka bir kıza aşık olan insandır. bu yüzden de hergün başka başka kızlara aşık olur. hatta belki de 1 hafta önce aşık olduğu kıza bir kez daha aşık olur. eğer bu kafayla giderse evlenme ihtimali çok da yüksek olmaz. bu yüzden tek günlük aşklardan kurtulup daha ciddi ilişkilere adım atması gereken insandır.
aşık olası olan insandır metroda aşık olduktan sonra aktarmayla otobüse binince yine aşık olacaktır, markete girince yine, yolda gördüğü kıza yine hede hödö ye yine aşık olduğunu sanacaktır adamın içinde var çünkü aşık olmak zira yalnızdır kişi.
kendisi james blunt'dır.

(bkz: you are beautiful)
Bir söylem olarak (bkz: aşık olası olmak)
muhtemelen yeni yetme bir ergendir. aşık olmanın bokunu çıkarmaktadır.
en uzun süreli ilişkisi 20 dakika süren insandır.
dur iki dakka anlatayım hacım.

sabahın körü bursa metrosuna bindim. bilenler bilir organize sanayiden bindim metroya, karaman durağında inicem, lisenin son yılları dershaneye gidiyorum haliyle sabahın köründe. ellerimde test kitapları hacım, acayip entel gözüküyorum karşıdan bakılınca. ama sadece karşıdan bakılınca, profilden bakılınca bi boka benzemiyor afedersin. neyse... hacım oturmadım yaşlım amcalar/kokanalar otursun diye ayakta duruyorum. zaten 3-5 durak sonra inicem kapının eşiğinde diye tabir edilen yerde ayaktayım. tam karşımda bi kapı boyu mesafe ileride - bi kapı en fazla kaç santim olur lan? - bi hatun aman yarabbim... o ne güzellik yeminle abazanlık için değil bildiğin evleneceğim kadın gibi baktım ona, test kitaplarının üzerinden.

bir an öksürdüğünü gördüm hacım... yaz ayında üşütmüştü kanımca - allahım ne olur önemli birşey olmasın üşütmüş olsun sadece - yaz nasıl üşüttüyse artık. öksürdü işte hacım. elleriyle, narin, güzel elleriyle ağzını kapattı nezaketen ve bu sürekli oldu. devamlı öksürüyor hacım. yeminle onunla birlikte benim de ciğerlerimden birşeyler kopup gidiyordu...

bir bayan sesi duydum o an. zaten dalmışım kızın güzelliğine... bayan sesi metrodaki bir sonraki durağı söyleyen kayıt sesti. - bir sonraki istasyon karaman - çok az vaktim vardı anlaşılan... görebileceğim güzelliğe doya doya baktım sonkez... derken. aynı ses ' karaman ' dedi. ne çabuk gelmiştik karaman durağına. nasılda geçmişti onun yüzünde zaman.

metrodan istemeyerek indim hacım. üniversite hayallarim için... geçmiş olsun diyemedim... acısını paylaşamadım... bu güzelliğin...

birgün başka bir durakta buluşmak üzere güzel kız...
Metrodan indiğinde aşk acısı çeken insandır.
Son zamanlarda moda olmuştur. Ekşi ve onedio gibi mecralarda başlıklarını sık sık görebilirsiniz.

Artık her güzel gördüğü ya da kitap okuyan kıza 10sn içinde aşık olan yalnız bir erkek kesiminin buranın Türkiye olduğunu unutup Çağan ırmak,amerikan gençlik filmleri hayali ile saçma sapan romantik uğraşları.