bugün

diğer insanların kendisi hakkında ne gibi düşünceler içerisinde olacağını düşünmeyip, son derece gevşek ve y.vşak bi tavır sergileyerek, dilediğince yaşamanın bi getirisi olduğunu zannetiği d.llamaca bi tavır eşliğinde tüm saygısızlığıyla dondurma yiyen ahlaksızdır.

geçenlerde yine böyle bi manzarayla karşılaştım. bi müddet bu şahsı inceledim, izledim. gözlerinin içine bi süre sert bi şekilde baktım ki, yaptığı hareketin yanlışlığını farketsin. lakin etmedi. yanıma çağırdım. eliyle "ben mi" işareti yaptı. o anda daha da hiddetlenerek "gel lan buraya it" dedim. koşa koşa geldi. "sen ne yaptığının farkında mısın evladım? ne bu saygısızlık. bi daha dondurma yemeyeceksin lan böyle ortamlarda" dedim. "ama abi" filan çekti ama herkesin içinde sessimi daha fazla yükseltince, iyice rezil olmamak adına kapadı çenesini.

işte, aynı davranışı sergileyen diğer insanlara söylüyorum; siz de bu duruma mı düşmek istiyorsunuz lan? he? ahlaksızlığınız, saygısızlığınız iyice zıvanadan çıktı. bi an önce kendinize gelin, ahlaki kurallar çerçevesinde hareket etmeyi öğrenin.
evde özel oda açıp yeriz dondurmamızı, metroda dondurma yemek yok, sandalet giymek yok, laptop kullanmak yok, güneş gözlüğü takmak yok, muhabbet etmek yok, börek yemek yok, gitarla binmek yok, en arkaya oturmak yok, bilim dergisi okumak yok, reklam panolarını izlemek yok.

(bkz: başka bi arzunuz)
eğer bir bayansa muhtemelen abazanlığın dibine vurmuş apaçinin birinin yanına gelip ''benimkini de yalıcan mı'' diyeceğidir.
metro market'te dondurma yiyen kişidir. Çıkışta parasını ödeyecektir.
Eğer Kozyatağı MEtro market ise belki de bahçe de bulunan Aslı Börek'ten yiyordur dondurmasını.
güncel Önemli Başlıklar