1. 1.
    başlığın olması gereken hali, "metrobüste öpüşen çifti uyaran yolcuyu linç eden yobaz" şeklindedir , metrobüste çiftleşen kardeşlerim.

tanım: tam bir kemalist yobaz eylemidir.

metrobüste öpüşen bir çitten rahatsız olan amcamız, insan doğası gereği bu gibi davranışların toplu taşıma araçlarında gerçekleşmesinden doğal olarak haz etmediği için öpüşen gençleri medeni bir şekilde uyarıyor.

ardından olaya, içi muhafazakar insan nefreti ile dolu bir yobaz müdahil oluyor ve içindeki kini nefreti kusmaya başlıyor.

olayı alakası olmayan konularla özdeşleştirmesi sinir katsayısının artırmış olacak ki, olmadık iddialar ve iftiralarla bu sokak köpeklerinden farklı davranmayıp olur olmaz yerde çiftleşmeye çalışan gençleri savunurken haddini aşıyor.

akabinde insanlara ne şekilde davranmasını öğretmeye çalışmak gibi zavallı davranış ve tutumlar sergiliyor. yani; bu arsız gençlerden rahatsız olan yolcuyu başını başka yöne çevirmesi konusunda uyarıyor. bakın işte bunlar yaşam tarzlarına müdahale edildiğini iddia eden insancıklar. her neyse.

ardından, yetmezmiş gibi yobaz bir kadın da tartışmaya katılıp; "bu çocuk bu kızı dövseydi rahatsız olmazdın" diyerek insanların bu tür olaylar karşısında ne gibi tavırlar sergileyebileceklerini bildiğini bize ispat ediyor(!)

daha sonra erkek yobaz dayanamayıp "tecavüzden rahatsız olmuyorlar, inanın tecavüzden rahatsız olmuyorlar" diyerek aslında ne kadar iğrenç insanlar olduklarını ortaya koyuyor. yazık.

olaya tepki gösteren yolcu ise çirkef insanlar karşısında adeta lal oluyor. işte bu yobaz zihniyetin özeti bu arkadaşlar. iğrenç iftiralar, iddialar, tutum ve davranışlar ile karşılarındaki kendi gibi düşünmeyen insanları hazmedip bastırmaya çalışıyorlar.

tabi başarılı olmaları söz konusu değil, bilakis insanlar gerçek yüzlerini gördükçe iyice nefret ediyor bunlardan lakin, bunların yaptığı gibi hakaret etmiyor kimse.

şimdi bu yobaz çiftin "tecavüzden rahatsız olmuyorlar" sözüne "kurultay otobüsünde bir sabiyi bira içirerek sarhoş ettikten sonra taciz eden top sakalı hakkında ne yaptınız, neden rahatsız olmadınız" desek ne derler acaba?

verecekleri cevabı merak ettiğimden değil; insanları bu şekilde suçlamanın ne kadar adi ve basit bir davranış olduğunu göstermek açısından.

ama , ha duvar ha da medeni , modern, çağdaş, ilerici geçinen yobazlar. bence bir farkları yok!

https://www.youtube.com/w...EJcM&feature=youtu.be+
    7 -4 ... frktmzkrdsfrktmz
  2. 2.
    dediği her kelimede haklı olan adam. birbirine sevgi gösteren, naif görünen insanlara karşı üstünlük kurabileceğini düşünen psikolojidekiler sokakta şiddet, tecavüz vs. görünce nasıl görmezden geliyorlar. bunu buradaki şahıslara indirgemek tabi ki yersiz ancak bu ülkenin genel bir problemi. böyle bir tavırdan sonra amcamız da kişisel olarak değil, genel toplumun sıkıntısına isyan edercesine konuşuyor.

gerçekten bırakın insanlar öpüşsün ya. öpmek, öpülmek güzel eylemdir, sevgi göstergesidir, korkmayın, kimseyi yaralamaz. etrafınızda birbirini bıçaklayan, döven, tecavüz eden, taciz eden insanlar varsa tehlikedesiniz. mal gibi insanların suratına bakacağınıza metrobüste kitap okuyun ne bileyim boğazı falan izleyin. ülkenin namusunu birbirini öpen iki insana sataşarak kurtardığınızı düşünecek kadar aptal olmayın bir zahmet.

zaten terbiye sınırları aşıldıktan sonra o amca da laf eder merak etmeyin siz. öpüşmek demek ulu orta sevişmek demek değil.

sevmek, sevilmek, kısaca sevgiden korkup şiddetten beslenen rezalet bir toplum olmuşuz, ağlayanımız yok...
    3 -3 ... pattieboyd
  3. 3.
    olaylara dümdüz bakan bir beyin algılayamaz olayı.

artık vatandaş ona buna karışan yobaz sikkolara karşı dolmuştur. haklı haksız olsun her şeyi geçtim sana ne birader sana neee?

Kendisini leylek getirmiştir lakin.
    1 -1 ... scorpioraptor
  4. 4.
    opusurse opusur cok rahatsiz olduysan inersin ama tecavuzu gorup de karsi cikmayanlar varmis, o nasil bi yalan lan aq.
    ... mike patton
  5. 5.
    şu çocuğun başlıklarındaki demogojiyi ve ucuz algı yaratma çabalarını hayatım boyunca başka yerde görmedim lan. önce ne yazmış diye okudum baştan sona sonra videoyu izledim sonra tekrar okudum pekişsin ki asılsız bir şeyler yazmayayım diye. aslında bunlar gibi düşünebiliyor olsam yani o her ne kullanıyorlar ise o madde kafasına erişebilsem hak vereceğim ama o kafalara ulaşamıyoruz işte bir türlü..

şimdi metrobüste bir çift var ve öpüşmüşler. bunu göremiyoruz tabi ama o kadar yaygara koptuğuna göre olay gerçekleşmiş. bir tane dayı uyarmış. bunu da göremiyoruz başlık sahibi nereden biliyorsa olayı "medeni şekilde uyardı" diyor. belkide videoyu çeken başlık sahibidir olayı baştan sona yaşamıştır. hadi bunada inanalım medeni şekilde uyarmış olsun. sonra bir başka dayı ki başlık sahibinin iddiasına göre ve gene nereden bildiğini bilmiyoruz ama "kemalist dayı" medenice tepki gösteren badem dayıya sert yapıyor. sert yapıyor dediğim küfür yok hakaret yok sadece buna tepki gösteriyorsunuz ama tecavüz olsa ses etmezdiniz diyor. ki bunda da yanlış bir şey yok çünkü en basitinden bu zihniyetteki ahlak bekçiliği oynayan tiplerin ensar olaylarındaki tepkileri hala hafızalarımızda taze. ne bileyim ya böyle ucuz şeyler ile üstlerindeki çirkinlikleri atabileceklerini zannetmeleri beni güldürüyor sadece.
    4 -3 ... mel mel bakan gibson