1. ?.
  otobüsü veya minibüsü metrobüse tercih eden insandır.
  1 ... yendik mi lan
 2. ?.
  yolda kalan metrobüsü yaz sıcağınde çekemeyen güçleri takatleri tükenmiş istanbul insanlarıdır.
  3 -1 ... wreker
 3. ?.
  metrobüs çekilmez bozulduğu zaman itilir.
  6 -1 ... isimde gucumdeyim
 4. ?.
  (bkz: kıçlarından bokları eğri çıksa suçu chp ye atanlar)
  6 -3 ... dobrowski
 5. ?.
  yediği kaba pisleyen insanlardır. icraatlerin iyi ya da kötü olması, baştaki partinin kimliğine* göre şekillenir bu tiplere göre.
  1 -6 ... coolgoose
 6. ?.
  bildiğin nankör insanlardır. bunlara iyilik filan yaramaz. yapmayan metrobüs filan avcılar dan söğütlüçeşme ye gitmek için saatlerce yollarda zebil ziyan olsunlar da görsünler dünyanın kaç bucak olduğunu. ne güzel 1 saatte avcılardan söğütlüçeşme ye gidiyorsun daha ne istiyorsun. eskiden şirinevler den mecidiyeköy e 2 saatte gittiğimi bilirim, adım adım otobüste. sonra mecidiyeköy den kadıköy e 2 saat gittiğimi bilirim. etti sana 4 saat. insaf biraz eleştirirken.
  2 -7 ... mendoza
 7. ?.
  (bkz: sıçan yaranır) * *
  1 -1 ... karakuzusu
 8. ?.
  tamam akp sevmiyenler yalan söylüyor,
  metrobüs yep yeni olmasına rağmen devamlı bozulmuyor, çok yüksek paraya ve ihalesiz alınarak halkın parası çöpe atılmadı, peki samanyolu haber de solcu mu oldu?

  metrobüs yolunun yapılması ve hızlı ulaşım sağlaması tanesi 2.4 trilyona alınan araçlardan memlekitin büyük zarar görmesini açıklıyorsa sorun yok.

  --spoiler--
  http://www.samanyoluhaber.com/haber-146698.html
  --spoiler--
  1 ... isimde gucumdeyim
 9. ?.
  sistemi eleştiren, 65 milyon tl'nin akıbetini merak eden, akşam saatlerinde grup seks sevmeyen insandır.

  (bkz: akp sevicilerden bıkmak)
  1 -1 ... dirty sanchez
 10. ?.
  arasında en çok da müslümanların olması gerekir. ama çekememezlikten değil, dini hassasiyetten.

  bu hizmet ya da her neyse akp yaptığı için iyi olmaz, ya da sırf akp getirdiği için eleştirilmez diye bir şey yok. dindarlar bence bir an önce bunu kafalarına soksalar selahiyetleri açısından da çok iyi olacak. zira bu tutarsızlık bizi bitirir.

  metrobüs'ün en azından iki büyük eleştirisi yapılmalı müslümanlar tarafından.

  birincisi, verilen hizmetin üstelik karşılığında para da alındığı halde sekteye uğraması, rezalet durumlar ortaya çıkarması. eğer sen metrobüs için ayrı bir hat yapıyorsan, yolda bozulma ihtimaline karşılık da o hattan o metrobüsü çıkarmanın formülünü de üreteceksin. insanların hem parasını alıp hem onlara otobüs ittirtmek tek kelimesiyle zulümdür. müslüman zulümü savunmaz.

  ikincisi, metrobüslerin içinin aşırı şekilde kalabalık olması ve müslüman hassasiyetine uygun şekilde taşıma yapamamasıdır. o kadar sıkış tepiş, insanların o kadar yoğun şekilde tıkıştırılmış olduğu metrobüsler de müslümana hem dini hem maddi anlamda sıkıntıdır. oysa bunu aşmak çok da zor değil, çıkarırsın metrobüs seferlerini iki katına kimse eziyet çekmez. herkes rahat rahat "insan"a yakışır şekilde ulaşımını sağlar. ama şu halde hele de müslüman olduğu iddiasıyla seçilen bir belediye başkanına asla ve asla yakışan bir durumda değil metrobüsler. hiçbir müslüman da bunun savunuculuğunu asla yapmamalı.

  sırf o sıkışıklık yüzünden kadir topbaş'ın günah hanesine ne kadar günah yazılıyordur allah bilir. ama böyle gitmemeli, zira ahirette hesap var.
  3 ... kyuubi no kitsune