bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    değişik bir politikadır. yer ayırttırıyorsunuz ama satıyorlar bileti. yani yer ayırttırmak ve bir saat önceden gitmek çözüm değil. böyle de bir satış stratejileri var.
    ... goddar
  2. 2.
    öğrenci indirimi yapmaması da cabası olan durumdur.
    2 -1 ... ghost whisperer
  3. 3.
    bilete gelene kadar daha çok boktan işleri olan metro turizmin yürütemediği politikadır.
    -1 ... no promise
  4. 4.
    diğer otobüs firmalarının tam aksine internet üzerinden satılan biletlerin daha pahalı olduğu politika.
    1 ... free zone
  5. 5.
    (bkz: metro turizm in bilet politikasi/#1560626)

üstte bahsettiğim entrydeki olay benim başıma gelmiştir.

2005 yılında kadıköyden bilet alıp haremde otobüse binip gazete okumaya başladığım anda 50li yaşlarda bir amca gelip "orası benim koltughh yiğenim" demiş ve kendisine ısrarla bileti ve koltuk numaramı göstermeme rağmen ikna olmamıştı. bunun üzerine çağırdığım görevli bu durumdan dolayı özür dilemek yerine "siz de ısrar etmeyip geçseydiniz diğer koltuğa" diyerek sinir katsayımı bol sıfırlı hanelere dayamıştı.

"kardeşim ben bayrampaşadan aldım bu bileti, koltugh benim. sen kadıköyden almışsın, ben şehir merkezinden aldım" diyen bir manyakla mı uğraşsam, ölümcül bir hata yapan firmasının ayıbını kapatmaya uğraşmayan, hatta boku benim üzerime atan muavine mi kıl olsam bilemediğim için ikisine birden gıcıklık yapıp hiç kalmamayı tercih ettim sonunda.

bu entryde yazar metrodan bilet alacak olan okurlara iki kez düşünmelerini, kendilerine satılan biletten birden fazla olabileceğini öğütlemekte, mecbur kalmadıkça bu firma ile seyahat etmemelerini tavsiye etmektedir.
    1 ... avedis
  6. 6.
    varlığından şüphe duyulan politikadır. yani, yoktur böyle birşey kardeşim. tuttuğuna satarlar, müşterilerden ne koparırlarsa kardır.
    ... fowler
  7. 7.
    hizmet amacı olmayan politikadır. bileti değiştirmek istediğinizde reddeden, sonra 'öyle mi lan, merkezi arayım da gör şişkoooo' yapıp aradıktan sonra değiştiren şirket.
    ... filleri kurtaran adam
  8. 8.
    (bkz: reklamin iyisi kotusu olmaz)
    ... lazio
  9. 9.
    (bkz: dandik seyahat)
    ... abra kadavra
  10. 10.
    aynı bileti minimum 2 kişiye vermektir.
    1 ... konserve